Блочний фундамент для будинку Перед тим як приступити до спорудження власного будинку, необхідно враховувати властивості грунту ділянки. Саме від властивостей залежить, яку конструкцію фундаменту необхідно зробити.

Він може бути різних типів, але виконує одне головне завдання, розподіл навантаження будинку на основу.

У більшості випадків вдаються до будівництва монолітного стрічкового фундаменту або до встановлення фундаментних блоків. Обидва ці варіанти практично не відрізняються своїми витратами. При зведенні необхідно врахувати дуже важливий фактор, глибину промерзання грунту в районі будівництва, і заглибити фундамент, бажано нижче на метр.

Першим етапом будівництва буде облаштування траншеї. Далі, необхідно зробити бетонну підготовку під установку блоків, т. к. на землю блоки не встановлюються з-за можливої деформації і подальшого руйнування. Підготовка повинна бути армованої і єдиною. Армування можна зробити за допомогою зварної сітки. А також не варто забувати, що ширина бетонної підготовки повинна бути ширше, ніж встановлюються блоки. Товщина монолітної подушки близько 15 сантиметрів. При заливання бетонним розчином, враховується дотримання рівня всієї підготовки.

Термін набору максимальної проектної міцності бетонної підготовки близько 28 діб. За цей час можна добре підготувати ділянку і закупити необхідні фундаментні блоки, а також складові інгредієнти для приготування розчинової суміші.

Монтаж блоків здійснюється з перев'язкою всіх стін між собою як внутрішніх, так і зовнішніх. Глибина перев'язки не менше 0,4 висоти блоку.

Блоки укладають на розчин і вирівнюються по площині, а утворилися стики також заповнюються і ущільнюються тією ж сумішшю. У разі утворення проміжків, не відповідним розміром блоків, такі ділянки необхідно заповнити монолітними вставками або, просто кажучи, забетонувати. Протягом усього процесу необхідно здійснювати контроль, за допомогою теодоліта або попередньо встановленої обноски і схилу.

Междублоковые шви заповнюються сумішшю розчину з обох боків стіни. Товщина збірного стрічкового фундаменту може бути і менше зводяться на ньому стін будівлі. Але також не варто нехтувати пристроєм обмазувальної гідроізоляції готового фундаменту, оскільки вплив вологи і різних хімічних елементів в ґрунті, повільно руйнують основу.