Довідник металопрокату У всіх сферах життя сучасної людини, в тому числі у виробництві та будівництві, використовується чорний металопрокат. Він займає лідируюче місце і популярний, оскільки володіє такими якісними характеристиками як тривалість і надійність в експлуатації, а також можливості ремонту і обробки.Металопрокат ділиться на такі види, як трубний, листовий, сортовий фасонний, сортовий простий прокат. Сортовий фасонний металопрокат використовується для будівництва будівель цивільного і промислового призначення, у верстатобудуванні, машинобудуванні, у зведенні мостів, оборонному та нафтовому комплексі, будівництві великих об'єктів, у монолітному бетонуванні і у виробництві збв.

Якщо подивитися tutmet.ru на два типи поділяється сортовий металопрокат: простий сортовий і фасонний сортовий прокат. До простого відноситься катанка, сітка, дріт, арматура А3, арматура А1. До фасонному сортовому прокату відноситься гарячекатаний швелер, кутник гарячекатаний, балка двотаврова.

Так, листовий прокат застосовується в літакобудуванні і кораблебудуванні, як матеріал для виготовлення труб, в машинобудуванні, в інструментальному виробництві, у виробництві сталевого сортового фасонного металопрокату.

Такі вироби, як сталеві труби, що використовуються при виготовленні різного призначення шляхопроводів: для водопроводу, газопроводу, в нафтовій промисловості, сільському господарстві, машинобудуванні, у меблевому виробництві, при виготовленні огорожі, рекламні щити і т. д.

Від виду прокату залежить його ціна. Також ціна формується виходячи з марок сталей, сезонних факторів, якості металу. Металопрокат поділяється на три види – трубний, листовий, сортовий. Сортовий буває фасонним і простим. Якщо поперечний переріз металопрокату утворює просту геометричну формулу, то такий металопрокат простий. У тому випадку, коли поперечний переріз являє собою різні геометричні фігури, металопрокат називають фасонним.

Існує спеціальний фасонний металопрокат. Це залізничні трамвайні рейки, а також профілі для суднобудування, машинобудування та інших галузей промисловості. Вироби у вигляді труб з металу, мають різну форму, діаметр і довжину, відносяться до трубопрокату. Труби можуть бути безшовними або звареними з металевих листів. Способи прокатки – холоднокатаний або гарячекатаний способом.