Особливості добування гранітного щебеню Затверділі магматичні породи, що володіють зернистим будовою, використовують для виробництва гранітного щебеню. Це дуже популярний будівельний матеріал, в якому є домішки кварцу, шпату, слюди і безлічі інших частинок.

Він може мати червоні, рожеві або сірі відтінки. У будівництві використовують тільки гранітні камені природного походження.

Основні характеристики матеріалу

У всіх нормативних документах виділяють такі характеристики даного матеріалу:

 • лящадність – показник площині поверхні. Якщо цей показник високий, тоді матеріал легше ущільнювати під час будівництва. Завдяки даній властивості можна закласти рівну дорогу або високоякісний фундамент;

 • міцність – показник стійкості матеріалу до зовнішніх механічно впливів. Гранітний щебінь має досить високу міцність, яка позначається М1200-1400;

 • морозостійкість – маркування будматеріалу виготовлювачами, яка відображає кількість заморожувань і відтавань під час його дроблення, що визначає подальшу стійкість матеріалу;

 • радіоактивність – показник придатності матеріалу для використання в будівництві.
 • Як видобувають гранітний щебінь?

  Відомо, що ltsr.ru не можна назвати легким заняттям. Спочатку підривають монолітну скелю, щоб розділити її на більш дрібні частини. Для цього треба пробурити отвір і закласти в глибині заряд. Найчастіше виробляють цілу серію вибухів, адже одного недостатньо.

  Якщо брили виходять занадто великими, їх також треба підірвати. Потім використовують спеціалізоване дробильне пристосування, за допомогою якого подрібнюють розколоті частини. На останній стадії виробляють просіювання, метою якого є розподіл отриманого щебеню по різних фракціях.

  Під час добування гранітного щебеню в кар'єрах використовують спеціалізовані дробильні машини. Камені починають подрібнювати відразу після того, як транспорт привіз гранатні осколки, а також засипав їх у спеціалізований бункер.

  Вироблені фракції щебеню залежать від методів подрібнення, використовуваних в оснащенні дробарок. Приміром, щоб отримати середню і велику фракцію зерна, що володіє кубовидної форми, використовують конусні дробарки.

  Існує ще один побічний метод видобутку, при якому щебінь отримують шляхом простого просіювання.

  Більш докладно з технологією можна ознайомитися на сайті ltsr.ru