Цегляні стіни Поряд з впроваджуваними в даний час новими матеріалами і технологіями, цегла залишається найпоширенішим матеріалом для індивідуального будівництва. Відомо, що будівлі, зведені ще за часів Петра I, при надійному www.postroil.com і правильному конструктивному вирішенні збереглися до теперішнього часу.

Не зайвим буде нагадати про властивості цього матеріалу.

В даний час використовується глиняну і силікатну цеглу. Глиняна цегла отримують з легкоплавких глин і суглинків без добавок чи з добавками тирси, золи, піску. Глиняна цегла буває порожнистий і повнотіла, стандартних розмірів (250x120x65 мм) і полуторний (250x120x88 мм). В залежності від міцності цеглу підрозділяють на наступні марки -75,100,125,150, 200 і т. д. Полуторні цеглу застосовують для скорочення термінів зведення кам'яних стін, особливо при великих об'ємах, пустотілі — для зниження навантажень на несучі конструкції, зниження ваги всієї будівлі в цілому

Силікатні цеглини бувають повнотілими, порожнистими і з пористими наповнювачами. Поряд з інтенсивним www.postroil.com у великих містах спостерігається зростання обсягів будівництва і у віддалених районах, де часто знаходить застосування силікатна цегла. При цьому є ймовірність некваліфікованого використання цього матеріалу.

Справа в тому, що силікатна цегла відрізняється підвищеною гігроскопічністю. Так, наприклад, застосування його в цокольній частині будівлі виключено. На фото 1 видно абсолютно неприпустиме застосування силікатної цегли. При такому виконанні з-за підвищеної вологості цокольна частина будинку дуже скоро почне розкладатися. Очевидно, що за будівництвом цієї споруди був відсутній будь-який контроль, як з боку www.postroil.com, так і з боку виробника робіт, а у виконавців повністю відсутнє уявлення про використовуваному матеріалі.

Перевагою ж силікатної цегли є те, що зовнішні стіни з цього матеріалу не вимагають оздоблювальних робіт, якщо розшивання швів виконана на належному рівні. З-за відносно низької вартості силікатна www.postroil.com знаходить своє застосування в обласних і районних центрах, сільському будівництві.

При всіх своїх позитивних якостях цегла за своїми теплозахисними властивостями багато в чому поступається сучасним матеріалам. Згідно з новою нормативною документацією товщина цегляних стін при розрахунковій температурі зовнішнього повітря -30°С повинна становити 64 см (кліматичні умови в районі Москви і Московської області). Для порівняння — товщина дерев'яних стін в тій же кліматичній зоні становить не більше 18 див. Але зведення стін з повнотілої цегли товщиною більше 38 см економічно недоцільно.

Суцільну кладку необхідно застосовувати в тих випадках, коли повністю використовується несуча здатність цегли чи потрібні інші позитивні його якості — стійкість до впливу вологи, високих температур та ін Тому розробляються і впроваджуються нові конструкції стін з застосуванням сучасних теплоізоляційних матеріалів. Використовують їх не тільки для поліпшення теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій, але і для того, щоб зменшити навантаження на фундамент і відповідно — на основу під фундаментом.

Скоротити кількість цегли та суттєво полегшити вагу конструкцій дозволяє ведення кладки з повнотілої цегли з утворенням пустот, які заповнюють теплоізоляційним матеріалом — шлаком, керамзитом, дрібними сухими суглинками, а також «теплими» бетонами і розчинами.

Цегляні стіни
Часто цегляні стіни влаштовують з утворенням замкнутої повітряного прошарку шириною 6...9 см (рис. 1). Такі стіни кладуть як з повнотілої та порожнистої цегли. Тичкові ряди, розташовані через п'ять ложкових рядів, можна замінити металевою арматурою через кожні 5-6 рядів кладки. Таким способом можна заощадити до 20% цегли. Але всі роботи зі зведення огороджувальних конструкцій необхідно проводити в суворій відповідності з проектом, невід'ємною частиною якого є теплотехнічний розрахунок, що визначає склад і товщину огороджувальної www.postroil.com. Такий розрахунок проводять досвідчені інженери-теплотехніки і безпосередньо за це несуть відповідальність.

Цегляні стіни
До найбільш економним методів зведення цегляних стін відноситься колодцевая кладка. Товщину стіни в цьому випадку вибирають в залежності від кліматичного району. Стіна, зведена колодязьної кладкою, складається з двох паралельних рядів впол-цегли, простір між якими заповнюють засипних утеплювачем. Колодцевая кладка буває з горизонтальними діафрагмами, виконаними з точкових цегли і розташованими в шаховому порядку або в одній площині (рис. 2).

Позитивною якістю цегляних стін слід вважати їх велику теплову інертність — вони повільно нагріваються і також повільно остигають. Але якщо будівля опалюється нерегулярно, то будучи холодним, воно потребує значної кількості теплоносія для додаткового прогріву.
В останні роки з'явилися нові теплоізоляційні матеріали, а також нові технології, у відповідності з якими утеплювач розташовують не в середині огороджувальної конструкції, а на її поверхні. Випущена в світ і нова нормативна література.

Цегляні стіни
При використанні нових технологій процес влаштування цегляної кладки значно полегшується, оскільки роботи по утепленню стін можна проводити в другу чергу.

Для утеплення стін використовують найрізноманітніші матеріали, але при цьому, повторюся, необхідний попередній теплотехнічний розрахунок. Зсередини стіни утеплюють фибролитом, м'якими ДВП, огорожі з легкого бетону. Для утеплення стін зовні (рис. 3) застосовують пінопласт, мінеральну вату, утеплювач на основі базальтового волокна і одну з останніх розробок —пінополістирол.

Цегляні стіни

Цегляну кладку слід вести згідно з вимогами будівельних норм і правил. Висока якість кладки (фото 2) забезпечується, якщо її ведуть професійні муляри, які зобов'язані знати види розчинів і їх призначення, стежити за якістю застосовується цегли і розчину. На фото 3 видно, як викладена перегородка — без дотримання елементарних будівельних норм. Після планової технічної перевірки якості робіт ця ділянка цегляної перегородки довелося розібрати і переробити заново. Причина шлюбу — недотримання будівельниками товщини вертикальних і горизонтальних швів, які повинні становити 10 і 12 мм відповідно, а також порушення горизонтальності рядів. Знову викладений ділянку перегородки (фото 4) вже відрізнявся за якістю від початкового.

Якість кладки перевіряють за правильної перев'язці швів, дотримання їх горизонтальності і вертикальності, прямолінійності кутів, товщині швів. Збіг швів по вертикалі веде до втрати стійкості кам'яної конструкції, її руйнування. Особливу увагу слід приділяти збігу осей кладки з осями конструкції.

У нашій практиці в цьому році вже був випадок, коли відсутність будь-якого контролю за виробництвом кам'яних робіт призвело до неприємних наслідків. Довірившись «досвіду» гастарбайтерів, забудовник не проконтролював якість робіт зі зведення огороджувальних конструкцій заміського будинку з цегли. Вже був зведений фундамент і побудований перший поверх будівлі, коли виявилося, що зовнішні стіни мають відхилення по вертикалі на неприпустиму величину — 90 мм. Роботи довелося зупинити, «каменярів» вигнати, терміново шукати іншу бригаду для розборки «будови». Запитати вже не з кого За попередніми оцінками збиток склав близько 130000 руб. Тому ще раз хочеться нагадати — контролюйте будівельні роботи на різних етапах, починаючи від нульового циклу та влаштування інженерних мереж до оздоблювальних робіт, не пускайте будівництво на самоплив.

На закінчення хочеться сказати: яку конструкцію Зовнішній оздоблювальний шар стін ви не використовували, обов'язково потрібно проконсультуватися з фахівцем-будівельником. Фахівець, який має великий досвід у будівельному виробництві, може запобігти прийняття помилкових рішень і проконтролювати весь хід робіт зі зведення заміського будинку.