Види обв'язки гвинтових фундаментів Якісним і надійним готовий фундамент можна назвати в тому випадку, коли технологія його будівництва дотримувалася на кожному етапі. Завершальний і відповідальний етап зведення пальово-гвинтового фундаменту – процес обв'язки, про види яку піде мова в цій статті.

Якщо ви вирішили побудувати будинок і вам потрібно звести fundamenty-dlya-doma.ru своїми руками, то краще всього довірити цю справу професіоналам, для чого потрібно зайти на будівельний сайт Fundamenty-dlya-Doma.ru

Види обв'язки гвинтових фундаментів

Пальово-гвинтовий гвинтовий фундамент вважається найбільш універсальним і надійним видом фундаменту, який користується широкою популярністю в сучасному будівництві. Завдяки пальово-гвинтовий технології є можливість здійснювати будівництво будівель на проблемних грунтах, наприклад, на нестійкому або рухомому. Відзначимо той факт, що палі використовуються не тільки для тієї мети, щоб звести фундамент, їх можна застосувати окремо, щоб закріпити вже наявний фундамент.

Важливо, щоб опорних паль була притаманна чітка розмітка, а вони самі були в тому положенні, в якому потрібно, для чого необхідна обв'язка, для монтування якої може використовуватися дерев'яний брус або металевий швелер. Обв'язка гвинтового фундаменту обов'язкове у тому разі, коли палі розташовуються над землею на висоті вище 60 див.

Особливості обв'язки гвинтового фундаменту брусом

Обв'язка з бруса є найбільш поширеним і доступним варіантом з усіх існуючих. У наш час такий вид обв'язки використовується в основному в тих випадках, коли йде зведення дерев'яного будинку або лазні. Обов'язково до виконання наступне умова при процедурі обв'язці – важливо, щоб всі палі були вирівняні по одному рівню, що дозволяє в подальшому уникнути перекосу.

Для стикування самого бруса потрібно з обох боків матеріалу випиляти розпили. Важливо, щоб один розпил був виконаний зверху, а другий знизу, після чого потрібно складати брус під прямим кутом. Між розпилами прокладається джут.

По суті, обв'язувати пальово-гвинтовий фундамент дерев'яним брусом – досить проста задача, для здійснення якої вимагається наступний інструмент: електро - або бензопила, рулетка і будівельний рівень. Для того, щоб максимально якісно та ефективно обробити і встановити матеріал, рекомендується залучити до роботи кілька рук.

Використання швелера для обв'язки фундаменту

Всю конструкцію зробити більш жорсткою можна і обв'язавши фундамент металевим швелером. Але, варто врахувати, що, якщо передбачається обв'язка великого за розмірами фундаменту, додатково для монтажу швелерів доведеться задіяти спеціальну кранова техніку. Найчастіше такий спосіб обв'язки застосовується в тому випадку, коли ведеться велике будівництво зі своєї будівельним майданчиком, що дозволяє розмістити спеціальну техніку. Добитися аналогічних умов в обмеженому просторі досить проблематично, в слідстві чого в приватному будівництві подібна обв'язка знаходить застосування досить рідко, а зміцнюють і фіксують палі із застосуванням іншого методу.

На етапі монтажу особливу увагу потрібно приділяти кріплень. Фахівці не рекомендують для з'єднання застосовувати лише зварювальний шов. Більш надійний варіант – поєднувати з болтовими з'єднаннями або заклепками. Також важливо, щоб була реалізована додаткова захист матеріалу від корозії.