Як вибрати щебінь Практично кожен будівельник, який хоче звести будинок або іншу конструкцію на своїй земельній ділянці, відразу ж згадує про такий матеріал, як щебінь. Тут варто розуміти, що різновидів цього товару існує безліч.

І в залежності від розмірів зерен, а також походження матеріалу можна вибрати найкращий щебінь, точніше, найбільш відповідний за якістю і, звичайно ж, ціною. До речі, даний продукт дуже поширений, і з пошуком реалізації проблем виникати не повинно – досить непоганий щебінь в СПб продається на багатьох будівельних складах (рідше в магазинах). Однак не завжди достатньо відшукати нормальну торговельну точку з найбільш вигідними умовами продажу – варто розбиратися в деяких нюансах вибору цього товару.

Різновиди матеріалу

Всім відомо, що найкращий щебінь – це той, який отримано з натуральних гірських порід. А ось штучний (колотий бетон тощо) продукт такого типу можна використовувати для невеликих насипних доріжок або у якості декоративних компонентів. Адже міцність і довговічність природного товару набагато вище, і від цих показників залежить подальша доля цілого будинку (аналогічної споруди).

Мармур.

Важко посперечатися, що мармуровий щебінь в СПб, так і в інших містах країни, вважається елітним, найбільш якісним, довготривалим і дорогим будівельним сировиною. Саме із-за його високої вартості все частіше люди нехтують високою якістю, вибираючи замість нього інші, більш дешеві аналоги.

Граніт.

Це своєрідна альтернатива, причому не така вже погана, мармурового продукту. Цей вид щебеню багато в чому виграє у інших сипучих матеріалів. І такий стан речей обумовлено наявністю у складі твердої породи таких компонентів, як вкраплення польового шпату, кристали слюди і кварцу. Купити xn--80aadcqb5a2abjxm9g0b.xn--p1ai в СПб можна у компаній, що спеціалізуються на збуті цього будівельного матеріалу.

Треба знати: деякі обмежені в коштах користувачі воліють подібним мармурових і гранітних продуктів штучні аналоги. Але це не саме розумне рішення – краще придбати дрібнозернистий відсів хорошої якості.

Вапно.

По міцності, так і іншим характеристикам вапняний матеріал значною мірою поступається вищеописаним товарів. Однак купити xn--80aadcqb5a2abjxm9g0b.xn--p1ai такого типу можна з набагато більш скромними цінами, це і є вирішальним чинником у більшості ситуацій.

Слід згадати, що, крім цінової розмітки, вапняний щебінь має одну досить значуща перевага – це повна відсутність радіоактивного випромінювання. Так що даний матеріал більшою мірою застосовується для будівництва житлових приміщень.

Шлак.

Самим бюджетним з наявних на будівельному ринку натуральних товарів подібного типу є саме шлаковий щебінь. Він украй рідко використовується у звичайному будівництві, оскільки в його складі знайдені шкідливі для здоров'я компоненти.
На завершення слід сказати про інших – штучних – продуктах. Вони за всіма характеристиками поступаються своїм природним аналогам, за винятком ціни, звичайно, а також виготовляються за допомогою бою цегли, бетонних плит та інше.