В тиші біля вікна... Скільки б не сперечалися прихильники всього натурального, факт наявності: більша частина сучасного європейського ринку належить пластиковим, а не дерев'яним вікнам.

Вони міцно увійшли в наш побут завдяки оптимальному співвідношенню ціна/якість. В даний момент в Росії працюють сотні підприємств, що здійснюють збирання пластикових вікон. Чим відрізняється їхня продукція і як не помилитися у виборі?

ПВХ-вікно складається з трьох основних компонентів - профілю, склопакета і фурнітури. Безумовно, базовий компонент - це профіль. Часто назва профільної системи асоціюється у споживача з торговою маркою готового вікна. Наприклад, на запитання «Які у вас стоять вікна?» чуєш: КВЕ, Rehau, Trocal, Veka і т. п. Це невірно.

Фірма-виробник профілю і фірма-виробник вікна - не одне і те ж. Адже якість і технічні особливості комплектуючих лише наполовину визначають властивості кінцевого виробу. Які б гарні не використовувалися деталі, якщо при складанні допускалися порушення в технологічному процесі або вона проводилася «на коліні» (без застосування спеціального обладнання), якість вікна може сильно відрізнятися від належного. Так що спочатку варто поцікавитися у постачальника, як довго він працює з тим чи іншим профілем, а також переконатися у наявності в нього необхідних сертифікатів.

Слід також зазначити, що будь-яке, навіть саме якісне вікно з-за некваліфікованої установки в проріз може стати лише бутафорією. Тому порада: не довіряйте монтаж «шабашным» бригадам. Ідеальний варіант передбачає установку конструкцій виробником або ж сертифікованими їм монтажними фірмами.

Отже, вікна, зроблені на основі одного і того ж профілю, але різними підприємствами, що істотно відрізняються один від одного за якістю, технічним і відповідно ціновим характеристикам. Звідси висновок - вибирайте «правильного» постачальника.

Група компаній «Фенстер Пласт», виробнича база якої знаходиться в місті Зеленограді, успішно працює на російському віконному ринку протягом семи років. Сучасні складальні лінії дозволяють їй випускати більше 60000 кв. м пластикових та алюмінієвих конструкцій на рік. При випуску ПВХ-вікон і дверей використовуються тільки високоякісні матеріали і комплектуючі німецьких фірм-виробників.

В тиші біля вікна...
ПРОФІЛЬ

Виробник профілю Trocal - німецький концерн HTTroplast AG. Деякі «факти біографії» цього підприємства дуже цікаві. Почнемо з того, що біля витоків концерну стояв не хто інший, як Альфред Нобель. В1954 році фірма першою в світі почала серійний випуск пластикових профілів для вікон. До речі, перше в нашій країні вікно з пластика, встановлений в 1970 році, було виготовлено саме Trocal. На сьогоднішній день НТ Troplast AG - один з лідерів в екструзії ПВХ-профілів в Європі.

«Фенстер Пласт» використовує в своєму виробництві продукцію Trocal серій 900 і Contort, представлену приблизно чотирма сотнями основних і допоміжних профілів. Настільки широкий асортимент дозволяє робити вікна для різних категорій споживачів.

Серія Trocal 900: спочатку (з 1983 року) розроблялася як елітна. Її особливість - наявність третього (середнього) контури ущільнення, армованого синтетичною ниткою. Він розташований так, щоб вітрове тиск у внутрішній камері прижимало його до стулки. Цей додатковий контур підвищує звукоізоляцію, захищає металеву фурнітуру від конденсату і пилу, що запобігає проникнення холодного повітря крізь слабо захищені місця установки петель.

Вся конструкція відповідає підвищеним вимогам жорсткості. Так, сталевий оцинкований каркас-підсилювач, розташований в рамі профілю, має форму замкнутого прямокутника. Варіантів підсилювального каркаса стулки кілька. Один з них -з шістьма ребрами жорсткості - дозволяє встановлювати вироби важкі склопакети товщиною до 50 мм, не боячись провисання стулок.

Найпопулярніша «формула»: 4М1-20-4М1-18-4М1. Розшифруємо: три однакових скло 4М1 (тобто товщиною 4 мм і марки М1) об'єднані в склопакет, причому відстань між стеклами в «приуличной» камері становить 20 мм, а в «квартирної» -18 мм. Для підвищення звукоізоляції за бажанням замовника зовнішнє 4-міліметрове скло замінюють на б-міліметрове.

Один з оригінальних варіантів серії 900 передбачає наявність жалюзі в міжскляному просторі. Серія Trocal Contort - профільна система «економ-класу» (створена в 1996 році). Основні її відмінності від 900-ї: двох-/ трикамерна конструкція замість трьох-/ чотирикамерній, два контура ущільнення замість трьох і більш жорсткі обмеження по товщині склопакета (максимум - 34 мм).

Теплофізичні і міцнісні характеристики виробів з профілю Trocal Contort з двокамерним склопакетом шириною 34 мм відповідають сучасним будівельним нормам. За даними НДІ будівельної фізики наведене опір теплопередачі такого вікна становить 0,55 кв. м°С/Вт, що для Москви цілком достатньо.

У квартирах часто використовують комбіновані варіанти. Наприклад, балкон остекляют конструкціями з однокамерним склопакетом, а виходять на нього вікна - однокамерним або двокамерним.

В тиші біля вікна...
ФУРНІТУРА

У вікна і балконні двері марки «Фенстер Пласт» встановлюють фурнітуру провідного німецького виробника (фірми Siegenia). Вона дозволяє регулювати положення стулки відносно рами, а також забезпечує щільність її прилягання до рами по всьому периметру, покращуючи тим самим тепло - і звукоізоляцію конструкції. У фурнітури Siegenia є ряд додаткових можливостей, одна з яких -так званий «третій режим» (щілинне провітрювання).

СКЛОПАКЕТ

Для виробництва склопакетів використовують практично всі види стекол, але в основному поліроване марки Ml. За бажанням замовника можуть встановити: тоноване, сонцезахисний, візерункове, енергозберігаюче, зміцнюючі. У просторі між стеклами для краси іноді розміщують декоративну розкладку. «Фенстер Пласт» виробляє вікна з однокамерними і двокамерними склопакетами товщиною від 24 мм до 50 мм

В тиші біля вікна...
ДИЗАЙН

Встановлене на заводі «Фенстер Пласт» сучасне технологічне устаткування дозволяє виготовляти вікно-рехау.рф будь-якої конфігурації - арочні, трикутні, трапецієвидні і т. д. Базовий колір вікна - традиційний білий. Щоб зробити лицьові поверхні профілю кольоровими, застосовують два способи.

Перший - ламінування. На поверхню білого профілю наноситься спеціальна ПВХ-плівка, кольорова або з малюнком, що імітує структуру дерева. «Фенстер Пласт», маючи власної сучасної лінією для ламінації профілів, пропонує в цій сфері послуги не тільки кінцевим споживачам, але і фірмам, що виробляють пластикові вікна.

Другий спосіб - коэкструзія. Заспівай акрилу гомогенно сплавляють з ПВХ, отримуючи таким чином нестертий, невыцветающее з часом, нецарапающе-еся кольорове покриття. Порівняно з плівковим воно стійкіше до атмосферних і механічних впливів, але і дорожче. Коекструзієй профіль фарбують в Німеччині, і вже кольоровим він надходить на завод «Фенстер Пласт» для виготовлення вікна.

МОНТАЖ

Завдяки налагодженій технології монтажу та сучасним матеріалам, що забезпечує довготривалу якісну герметизацію швів між стіною і рамою, процес установки вікон не займає багато часу і можливий у будь-який час року.

СЕРЕДНЯ ЦІНА (Москва)

Для розрахунку вартості ми вибрали вікно стандартної прямокутної конфігурації висотою 1,5 м і шириною 1,6 м з двома стулками, що відкриваються. З них більша (шириною 1,0 м) - поворотна, а менша (шириною 0,6 м) - поворотно-відкидна.

Виготовлення такого вікна серії 900 з двокамерним склопакетом товщиною 50 мм коштуватиме S408. Вікно тих же розмірів, але серії Contort з однокамерним склопакетом товщиною 24 мм оцінюється в $289, з двокамерним товщиною 34 мм -у S315. В ціну не включена вартість аксесуарів і монтажу.