Як вибрати двері для душової кабіни Вибір дверей для душової кабіни впливає не тільки на зовнішній вигляд конструкції, але і на те, чи буде підлогу заливатися водою чи ні. Душові кабіни хороші тим, що для їх установки потрібно в рази менше місця, ніж класичним ванним, тому вони виступають в ролі оптимальної сантехніки в невеликих за площею ванних кімнатах.

Купити скляну душову кабіну можна в «Столичної фабриці стекол і дзеркал».

Як вибрати двері для душової кабіни

Для виготовлення дверей в душові кабіни можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали, але при цьому є всього чотири методи відкривання. Таким чином, двері можуть бути орними, розсувними, складними і обертовими. У кожній конструкції є свої плюси і мінуси.

Розпашні двері

Така конструкція може бути двох - або одностулкової. Одностулкові має вигляд класичної двері, яка може відкриватися назовні в одну й іншу сторону. Двостулкові модель відрізняється тим, що відкривається всередину, і назовні.

Розпашні двері популярні тим, що мають надійну конструкцію петель. Сильні поштовхи і ривки не зможуть зіпсувати такі двері. Навіть при сильних навантаженнях конструкція не буде «злітати» з петель.

Мінусом навстіж двері можна назвати лише те, що для їх відкриття необхідно вільний простір. В процесі відкривання вони нічого не повинні зачіпати, а тому, такі вироби ідеально підходять тільки просторих ванних кімнат. Якщо це не ваш випадок, то слід звернути увагу на інші конструкції.

Розсувні двері

Така система характерна тим, що використовує доріжки (профіль) і ролики. Такі двері можуть збиратися з однієї, двох, трьох або навіть чотирьох стулок, які будуть розсуватися. При збільшенні їх кількості поліпшуються характеристики каркаса душової кабіни і збільшується отвір, але, конструкція вимагає чимало вільного місця.

Самі по собі розсувні двері не займають багато місця в процесі відкривання. Це буде непоганим варіантом, якщо ванна кімната тісна або заставлена.

Однак, стійкість такої конструкції не настільки хороша, як у орних дверей. Щоб двері не «злетіли», звертатися з ними потрібно акуратно і дуже плавно. Але це не заклик відмовитися, так як якщо грамотно підійти до вибору, можна відшукати розсувні двері настільки надійні, які прослужать десятки років.

При виборі таких дверей, в першу чергу необхідно звернути увагу на ролики. Варіанти, що виготовляються з пластика, з часом може стертися і деформуватися. Це може призвести до того, що стулки будуть заїдати або зовсім «з'їдуть» з профілю. У цьому випадку варто віддати перевагу металевим роликам.

На даний момент розсувні конструкції виготовляються з пластикового або алюмінієвого каркасу. На користь пластику можна відзначити, що цього матеріалу не страшна волога і корозія, при цьому він є досить міцним. При наявності відмінних армуючих профілів, конструкція не буде деформуватися. Алюмінієвий каркас хороший тим, що має меншу вагу і стійкість до деформацій.