Як самостійно зробити теплицю з віконних рам У сучасних магазинах представлений великий асортимент теплиць для дачі, але вартість їх далеко не маленька. Тому багато городників воліють робити теплиці для розсади своїми руками.

На сьогоднішній день практично в кожному будинку стоять вікна з пластику. Негідні рами часто люди виносять на смітник, зовсім не припускаючи, яку користь вони можуть принести. З дерев'яних рам вийде побудувати прекрасну теплицю, яка буде анітрохи не гірше магазинного.

Теплиця вважається ідеальним варіантом для пророщування насіння. У неї саджають розсаду у той час, коли на вулиці ще не настала стабільно тепла погода. Скло зі старої рами здатне утримувати потрібну температуру і відповідне освітлення. Вентиляцію виконують за допомогою кватирок.

Технологія будівництва теплиці

Самим першим ділом слід заміряти рами, які у вас є. Потім слід приступити до складання плану роботи.

Виходячи з ширини рами, вибирається ширина самої теплиці. Створіть схему споруди, що значно спростить роботу. На кресленні слід зазначити двері і розміщення грядок всередині теплиці. Стандартна схема: метрові грядки і метровий прохід.

Як вибрати правильне місце

До цього етапу будівництва потрібно поставитися дуже серйозно. Рекомендується вибирати широкий ділянку, куди потрапляють сонячні промені. Але в місці установки теплиці не повинно допускати протягів, високих дерев та будівель. Краще розташовувати її з півночі на південь.

Грунт на ділянці повинна бути рихлим, сухим, а підземні річки протікати не занадто близько до того місця де знаходяться agroparnik.com.ua.

Як будувати тепличний фундамент

виконати це дуже легко: викопайте невелику траншею по всій площі будівлі, і залийте її бетоном.

Ще простіше купити готове металевий виріб, яке ставиться під спеціальні стовпи для опори. Слідкуйте за тим, щоб фундамент був ідеально рівним. Для цього озбройтеся рівнем.

Етапи зведення теплиці

1. Підготовка рам. Перед зведенням парника з рам слід видалити петлі і ручки. Після цього видалити стару фарбу і пофарбувати рами ще раз для їх захисту від гниття. Крім цього, дерево можна обробити складом від гризунів.

2. Виконання каркаса. Для цього беруть брус, відпилюють потрібну довжину і скріплюють цвяхами або шурупами.

3. Установка рам на каркас. Щоб закріпити раму слід озброїтися саморізами. Після того, як робота виконана, слід замазати щілини будівельною піною. Це гарантує відсутність протягів в теплиці.

4. Монтаж даху. Сама надійна покрівля виконується у формі коника. Такі дії провокують стік води. Тут не рекомендується використовувати рами: краще придбати полікарбонат або ж накрити дах плівкою.

Останні кроки – облаштування грядок, полиць і стелажів.