Яку теплову завісу вибрати для магазину Специфіка роботи магазинів, кафе чи офісів, де приймають клієнтів, така, що вхідні двері постійно в роботі. Цілий день хтось заходить і виходить, і це має вкрай негативний вплив на енергоефективність будівлі.

Тільки уявіть собі: ви протопили приміщення взимку, довели температуру до комфортних 22-23 °C, а тут з частотою раз в хвилину хтось починає впускати в кімнату морозне повітря з вулиці. У такій ситуації температура знижується дуже швидко, і обігрівача доводиться працювати в посиленому режимі. Вартість такого задоволення висока, особливо якщо обігрівачів в офісі кілька.

Але навіщо обігрівати вулицю, якщо можна замість обігрівачів використовувати теплові завіси електричні, ціни на які останнім часом стали більш доступними? Їх спосіб експлуатації більш економічний, і вартість теплових завіс швидко окупається.

Як працюють теплові завіси?

Завіси представляють собою потужний тепловий вентилятор, які кріпиться збоку від входу або під стелею.

Високошвидкісна хвиля повітря, створювана таким вентилятором, формує невидиму перешкоду для вхідних і вихідних потоків повітря. Крім того, температура завіси нейтралізує можливі зниження, пов'язані з вхідними вихорами при хуртовини на вулиці або сильному вітрі. Влітку така завіса також може послужити вам добру службу, не впускаючи в кімнату жар, головне — не забути вимкнути систему обігріву.

Як вибрати завісу?

Яку теплову завісу вибрати для магазину
При виборі варто звертати увагу на такі параметри, як:
1. Довжина завіси. Оптимально, коли завіса по довжині дорівнює ширині прорізу або трохи ширше, тоді вона може охоплювати всю хвилю вхідного повітря. Якщо отвір широкий, варто встановлювати кілька апаратів впритул один до одного. Максимальна ширина завіси, яку ви зможете знайти в магазині, – 2 метри.
2. Продуктивність. Мова йде про максимальної швидкості потоку для конкретної завіси. Яка вам потрібна швидкість? Це залежить від висоти розташування обігріває апаратури. Якщо брати типовий отвір 80-100 см в ширину і 220 в висоту, то оптимальним рішенням є завіса з прокачуванням 700м3/год.

Якщо ж у вас нестандартна двері, розрахунки для вас проведуть при замовленні.

Спосіб управління. Тут лише два варіанти, або ручне управління пультом, або за допомогою термостата, який буде автоматично включати і вимикати пристрій при критичному зміні температур (ви самі встановлюєте нижній і верхній поріг, а також норму). Але найкраще, мабуть, їх комбінувати. Будь-яка система дає збій, але це не привід всім офісом мерзнути і чекати, поки термостат вирішить, що пора включатися.