Як позбутися від бульбашок на шпалерах Більшість людей для обробки стін використовують шпалери, які є найдоступнішим матеріалом. Свою популярність вони здобули завдяки безлічі переваг, які відсутні у інших будматеріалів.

Наприклад, такий обробний матеріал є найдешевшим і найбільш екологічно чистим. Крім цього щоб обклеїти шпалери в приміщення зовсім не обов'язково знати якісь особливі навички. Але іноді трапляється таке, що після обклеювання на шпалерах утворюються різні дефекти, які потім різко починають кидатися в очі і псувати весь вигляд кімнати. І тому щоб подібних проблем не виникло необхідно вміти правильно клеїти шпалери. Насправді нічого складного немає, і в даній статті буде описана інструкція про запобігання утворення пухирців на поверхні шпалер.

Інструкція

Як позбутися від бульбашок на шпалерах
Існує кілька способів видалення повітря з-під полотна шпалер. Для першого способу потрібно спеціальний шпатель, який призначений тільки для шпалер. Зазвичай він виглядає як стандартний вигляд, але тільки з добре заокругленим кінцем. Після того як лист шпалер прикладений до поверхні стіни потрібно буде взяти цей шпатель і провести по поверхні. Спочатку рекомендовано проводити вздовж полотна, а потім впоперек. Така дія добре розрівнює поверхню шпалер і виганяє все повітря. Тільки врахуйте, що натягувати шпалери абсолютно не можна, адже після того, як вони висохнуть з ними станеться часткова усадка з-за чого полотно може просто розійтися.

Незначні бульбашки на шпалерах можуть утворюватися навіть після хорошої і якісної роботи. В цьому немає нічого страшного, і коли шпалери підсохнуть, то вони самі вирівняються і бульбашки пропадуть. Зазвичай на упаковці від шпалер пишуть необхідну рекомендацію для правильно обклеювання. Дуже важливо не відкривати вікна і двері до і після роботи. Кожне полотно шпалер має просохнути виключно природним чином, так як якщо почати сприяти даному процесу, то полотно може просто відклеїтися від стіни або покритися пухирцями.

Можна скористатися й іншим методів видалення бульбашок. Для цього необхідно буде відразу ж після утворення повітря під шпалерами, акуратно проколоти їх голкою та розрівняти шпателем. Або ж взяти невеликий шприц, набрати в нього клей і ввести його в міхур, в якому весь вільний простір займе клей і повітря там не залишиться взагалі. Потім потрібно буде тільки добре розгладити полотно, щоб надлишки клею теж змогли вийти.