УШМ замість фрезера Все почалося з того, що мені захотілося осучаснити вид акустичних систем ще радянського виробництва: трохи втопити динаміки в лицьову панель, як зараз модно.

Найкращий спосіб зробити це - використовувати ручний фрезер, але купувати його із-за разової роботи не хотілося, і узнакомых які ремонтували tipdoma.com такого інструменту теж не було. Прийшла думка скористатися малої УШМ. На відміну від дриля швидкість обертання шпинделя у неї цілком порівнянна з фрезерами, принаймні у фрезерів регульована швидкість знаходиться в середині робочого діапазону.

Придбав торцеву фрезу діаметром 12 мм з швидкорізальної сталі. Своєю УШМ у мене теж не було, довелося взяти її на час і зробити перехідник, який би навертывался на вал УШМ і тримав фрезу. Порадився на форумі www.mastercity.ru зійшлися на тому, що небезпечною для УШМ така робота не буде. Ось тільки в її точності, порівняно з нормальним фрезером, були сумніви. Замовив перехідник для фрези з 12 мм хвостовиком і 8 мм (на випадок розширення робіт).

До модернізації передніх панелей акустичних систем я поки не добрався. Зате з'явилася необхідність зробити коробку для установки дверей. Проблема в тому, що товщина стін у нас не стандартна - не продають для них коробки. Половина міста живе в таких будинках, а стіни, бачте, нестандартні. З доборами (електролобзиком, рубанком і ПШМ) я намучився під час ремонту пару років тому: коробки, як знущалися, зробили зі знятою фаскою там, де повинен кріпиться добір. Ось і зібрався купити брус відповідного розміру і зробити коробку самостійно. Раніше робив вручну стамескою і з допомогою ПШМ, виходило нормально.

УШМ замість фрезера
Ось тут і згадав про заготовки для фрезера. Взяв на час УШМ (здається, виробництва Sparky - написи на етикетках за цей час стерлися, тому модель не знаю): потужність 850 Вт, розрахована на коло 125 мм. Їй було приблизно три роки. За час експлуатації, за відгуками господаря, «вела себе добре». Куплена була в офіційного продавця у нас в місті. Власник використовував її в основному для різання металу при облаштуванні складу та робочих приміщень. Навантаження - досить висока, роботи часті.

Машинку закріпив болтом, який вкрутив замість додаткової рукоятки до шматка ДСП, затиснутому в лещатах, встановлених для стійкості на великому аркуші ДСП. Фреза в перехіднику кріпиться двома гвинтами з контргайками. Не пощастило мені з токарем: через неточного перехідника фреза давала помітні биття. Але на свій страх і ризик вирішив спробувати.

Як і передбачалося, при роботі були всього дві проблеми: з нерухомістю кріплення УМШ і точністю подачі заготовки. Закріплена в одній тільки точці УШМ, потрапляючи на сучок, намагалася зрушити. Міцніше закріпити її я не зміг - корпус редуктора УШМ з алюмінієвого (або магнієвого) сплаву виготовлений явно не литтям, а за методом обробки тиском. А річ чужа, так що ризикувати - псувати різьблення сталевим болтом - я не став. Довелося миритися з цими пересуваннями і кілька разів додатково зупинятися, щоб направити фрезу. Якщо ще буду користуватися даними пристосуванням, обов'язково придумаю додатково два упору для пластмасового корпусу УШМ.

Оскільки я працював вдома, а заготовки були більше двох метрів, зробив якийсь плацдарм для ведення брусків з шматків ламинованої ДСП. За один прохід нормально знімається 2-3 мм деревини, при глибині близько чверті 10 мм. Для завдання ширини знімається смуги і як бічний упор використовував трикутний шматок фанери, закріплений двома шурупами. Продуктивність, як мені здалося, цілком пристойна, неприємного відчуття від непередбачуваності результату, як при використанні в якості приводу дрилі, не виникає.

Звичайно, оброблені поверхні потребують шліфуванні, тому що подекуди є бортики від різних заходів. Але це дрібниці в цілому результат хороший. Хоч я і не за прямим призначенням використовував УШМ, але мені сподобалося. На ті ж роботи вручну часу пішло б набагато більше.
Для «повноти» картини скажу, що двері ще не поставив: бруски, з якими я працював, були надто сирі. У сухому приміщенні їх повело, і після вирівнювання розміри знову не підходять під стіни. Доведеться робити ще одну спробу.