Як правильно посадити живопліт Більшість власників ділянок воліють споруди з бетону або цегли. Дані паркани вважаються більш надійними і міцними. Жива огорожа – це не тільки красивий і оригінальний паркан, але і захисний вал.

Само собою, недавно поставлена огорожа не йде в порівняння з металевим або кам'яною огорожею. Але, через кілька років, жива огорожа стане відмінним нездоланним бар'єром. Адже не кожен ризикне лізти через бар'єр, усипаний численними колючками.

Перш ніж садити рослини, необхідно уточнити межі огорожі та її висоту. Для створення низького огорожі висотою до 1 метра, відмінно підійдуть смородина, кизильник, барбарис, яловець. Дані рослини прекрасно переживають стрижку. Якщо стригти кущі часу немає, можна використати сніжноягідник, шипшина червонолистий і спирею Бумальда. Іноді чагарники потрібно очищати від старих і хворих гілок, в іншому, догляд не потрібно.

Огорожі, заввишки до 2 метрів, добре виходять з барбарису, смородини золотистої і глоду. Необхідну висоту рослини наберуть в результаті правильної формування. Не стрижені огорожі фахівці радять додати тую, тіс та певні види ялини.

Як правильно посадити живопліт
Як правильно посадити живопліт

Найвищі стрижені огорожі (близько 4 метрів) складаються з тополі берлінського, жимолості, клена, в'яза. Для вільно зростаючого бар'єру відмінно підходять жимолость, бузок, яблуня, калина, ірга. Дуже корисною стане огорожа з обліпихи і малини. З давніх часів вони славляться не тільки колючими кущами, але і дуже смачними ягодами.

Не варто садити рослини занадто щільно, інакше кущі будуть погано рости, так як їм буде мало місця. Якщо планується посадити кілька різних видів рослин, хорошим варіантом стане посадка в шаховому порядку. Так у рослин буде більше простору для зростання. Слабким місцем у таких огорожах є їх нижня частина. Туди потрапляє мало світла, і низ огорожі залишається голим. У цьому випадку між високими рослинами можна посадити низькі кущики. Тоді огорожа стане повноцінною.

Перед посадкою зеленої огорожі, потрібно ретельно вивчити характеристики кожної рослини і спосіб його посадки. Для одних рослин при посадці потрібно вирити цілі траншеї, а для інших – неглибокі ямки. Висаджувати їх краще за все восени чи ранньою весною, до того, як з'являться перші бруньки.

Як правильно посадити живопліт
Як правильно посадити живопліт

При правильних діях, виросте красива і непрохідна огорожа, яка стане надійним захистом для садової ділянки.