Усунення зайвих скрипів на сходах Східці, що скриплять, вважаються браком. Це вважається помилка майстра, який робив установку. Для правильного монтажу сходів потрібно не тільки знання справи, але слід мати хорошу практику.

Необхідно знати, як правильно працювати з потрібними матеріалами, а також з певним інструментом. Оптимальна порода дерева для сходів – це дуб, ясен і бук.

Якщо сходи робляться з сосни, то скрип з'явиться практично одразу після висихання конструкції. Сосна є дуже м'яким деревом, після підсихання обов'язково створяться скрипи. Відомо, що скрип – це процеси тертя елементів конструкції. У багатьох випадках скриплять сходи і подступенки.

При правильній збірці конструкцій сходів слід робити так, щоб з'єднання залишалися нерухомими. Окремою деталлю стає косоур, тятива, сходинки, підсходинки, перила і багато огорожі. Їх треба склеїти або скріпити. Перед цим треба просушити дерево. У цьому випадку деформація буде менше.

Елементи, які називаються несучими, потрібно добре закріплювати до перекриття підлоги. Якщо конструкція робилася технології, то сходи не буде скрипіти. У багатьох випадках скрип може з'явитися з-за великих навантажень. У тому місці, де з'єднання порушені, виникне скрип.

Зазори можуть бути там, де знаходяться балясини в ступенях. Також скрипи можуть з'являтися і в тих місцях, де сходи впираються в стіну. Зазори з'являються при температурному перепаді або зміною вологості. Дерево можна вважати матеріалом, який живий. Його показники довговічності залежать від багатьох факторів: обробка за допомогою антисептика, стабільність температурного режиму в приміщенні, стійкість до механічних впливів лакофарбового покриття.