Як заточити ланцюг для бензопили Наявність бензопили на дачі значно полегшує життя, при чому справа стосується не тільки будівельних робіт, але і таких постійних заходів, як робота в саду, на городі, виготовлення всіляких саморобок тощо Однією з причин зниження ефективності роботи інструменту є затупление ріжучої ланцюга, що проявляється в зниженні швидкості її руху, поява холостого ходу, измельчание стружки під час здійснення розпилювань.

Щоб підточити ланцюг бензопили, можна скористатися одним з наведених методів:

1. Напилок. Дуже недорогий спосіб, через наявність набору напилків в кожному нормальному будинку. Основний момент у цій справі – точно визначити необхідний діаметр інструменту. Ланцюг 1,3 мм потребує використання круглого напилка з перетином 4 мм, а ланцюг 1,6 мм – 5,2 мм. плоским напилком в даному випадку дуже зручно підганяти межі, чітко дотримуючись кута заводський заточування. Заточуючи таким чином ланцюг, краще всього затиснути її за допомогою струбцини, встановленої на краю робочого столу.

2. Верстат. Ручний спосіб заточування вимагає значних зусиль і часу, тому для спрощення процесу можна скористатися спеціальним заточним станком, який може працювати як на ручному приводі, так і за допомогою електромотора. Ланцюг затискають гвинтом кріплення в спеціальному спрямовуючий пазу, напрями розташування зубів обираючи місце розташування точильного елемента (каменю або кола). Головним моментом перед початком процесу загострювання є визначення кута заточення: за

Як заточити ланцюг для бензопили
орієнтир в цьому відношенні вибирається самий затуплений зуб. Проводячи заточку, не потрібно сильно сточувати ланцюг, адже це призводить до зменшення її експлуатаційної міцності. Після кінця робота ланцюг продувається за допомогою стисненого повітря, з наступним зануренням у машинне масло на 2-3 години. У порівнянні з ручним способом, верстатне загострювання виконується набагато швидше і точніше

3. Болгарка. Щоб заточити ланцюг бензопили болгаркою, важливо володіти навичками роботи з цим інструментом. Зручність цього методу полягає в тому, що ланцюг не потрібно буде знімати з пилки. Для заточування краще всього скористатися б/у диском по металу, мають товщину 2-3 мм. Кут заточування обирається самостійно, орієнтиром при цьому виступають найбільш збережені зуби. Якщо все робити правильно, таку операцію можна проробляти до 10-ти разів на одного ланцюга.