Зварювання міді, як правильно варити мідь Мідь володіє великим коефіцієнтом теплової провідності. Тому зварювання міді необхідно проводити на підвищеному струмі. Крім цього, даний вид кольорових металів відрізняється високою плинністю в розплавленому стані.

Це вимагає максимально щільного з'єднання зварювальних поверхонь. Чим менше буде зазор, тим міцніше вийде шов. Для досягнення щільної фіксації мідних листів рекомендується зварювати їх на рівному сталевому підставі.

Кут розвальцьовування робочих кромок повинен дорівнювати 65/75°. Мідні заготовки зі стінкою більше 6 мм з'єднують після обов'язкового первинного прогріву. Листи зі стінкою 1/3 мм вимагають попередньої відбортовки кромок. При їх зварюванні не застосовуються присадні витратні матеріали. Всі листи, що мають товщину менше 6 мм, проковують в холодному стані після накладання швів. Більш товсті листи піддають куванні при температурі 250±50°. Зварювання міді здійснюється за допомогою вугільних або металевих електродів/дроту і газу з додатковим використанням спеціальних присадок і флюсів. Придбати якісне обладнання для газозварювання ви зможете за посиланням.

Зварювання вугільними електродними стрежнями проводиться на довгій электродуге (близько 13 мм). Струм зварювання – постійний з напругою не менше 40 і не більше 55 Ст. Полярність струму – пряма.

Діаметр електрода/сила струму (Ампер)/товщина мідної заготовки:

4 мм – 135/180 - 1 мм;

6 мм– 195/200 – 250/330 - 2/4 мм;

8 мм – 315/430 - 6 мм;

9 мм – 420/550 - 12 мм.

Металеві електроди виготовляються не тільки з міді, але і з бронзи. На електродні стрижні наноситься спеціальне покриття, що містить кременисті похідні міді, феррокремний і феромарганець. Ці компоненти виконують роль розкислювачів при згорянні обмазки.

Діаметр електрода/товщина мідної заготовки/сила струму (Ампер):

3 мм – не більше 3 мм – 150/200;

4 мм – 4/5 мм – 250/300;

5 мм – 6/9 мм – 350/450;

6 мм – 10/12 мм – 500/600.

Ацетилен широко застосовується для роботи з заготовками зі стінкою не більше 10 мм. В цьому випадку потужність полум'я налаштовується на 150 дм3 з розрахунку на 1 мм товщини міді. Для з'єднання заготовок, товщина яких перевищує 10 мм, потужність полум'я збільшують згідно стандартної таблиці, або варять двома пальниками відразу. Використовувати можна тільки відновне полум'я – в іншому випадку надлишок кисню викличе окислення кольорового металу. Мідь зі стінкою не більше 2 мм варять без присадок встик на підкладкових підставах, зроблених з графіту або азбесту – це виключає протікання розплаву.

Коли товщина металу понад 3 мм, зварювання здійснюють за методом V-образного скосу робочих кромок з притупленням близько 1,7 мм і девяностоградусным кутом розкриття. Для високоякісного з'єднання товстостінних заготовок (зі стінкою більше 10 мм) користуються методом Х-образного скосу при накладенні швів, при цьому зварювання здійснюється відразу з обох боків двома газовими пальниками у вертикальній позиції. Для зварювання газом призначені спеціальні присадні прутки, виконані з електролітичної міді, а також міді, до складу якої входять відповідні раскислители – кремній (близько 0,22%) і не більше 0,2% фосфору.