Фундамент для будинку з дерева Фундамент є підземною частиною будівлі, на яку спираються всі конструкційні елементи зведення. Не існує будинків, у яких немає фундаменту.

Запорукою довголіття конструкцій є надійний, міцний фундамент.

Завдяки якісному фундаменту, який правильно підібраний під тип будов, препятствуется перекіс стін, не виникають на них тріщини і будова не осідає.

Можна використовувати en-un.net, щоб забезпечити комфортне виконання робіт. Проектування, а також розрахунок фундаменту робиться з урахуванням особливостей будівлі. При цьому найбільше уваги приділяється якості грунту, а також рельєфу. Будівництво будинків з дерева починається з того, що вибирається фундамент.

Будинок з дерева являє собою легке будова, вибір якого визначається, насамперед, характером грунтів. Найпростіший варіант фундаменту є той, який на піщаній подушці, а найбільш економічний – на противопучинной подушці мелкозаглубленний.

Види фундаментів

Розрізняють наступні типи фундаменту. За характером ґрунтового опори: пальові, плитні, стрічкові, стовпчасті. Для будинків з дерева найбільш прийнятними є стрічкові і стовпчасті типи фундаменту. Фундамент стовпчастого типу є найпоширенішим і доступним типом фундаменту, який найбільше підходить для будівель легенів без підвалів (каркасно-щитові, а також брусові будинки).

Фундамент для будинку з дерева
Фундамент для будинку з дерева

Такі фундаменти виготовляються з дерева і каменю. Такі фундаменти з дерева створюються у вигляді «стільців», встановлюються вертикально у готовий котлован. В якості матеріалу для цих фундаментів застосовуються комлевые обрізки дубових, а також соснових колод (діаметр від 20 см).

Стрічковий фундамент доцільно застосовувати для більш важких конструкцій, а в будівництві будинків з дерева використовується рідше. Він застосовується для зведення, в основному, брусових 2-х поверхових будинків.

Типи стрічкових фундаментів

Фундамент для будинку з дерева
Стрічкові фундаменти поділяються на збірні і монолітні. Зі стін фундаменту утворюються підвал та цокольний поверх. Стрічковий збірний фундамент будується з блоків великого розміру бетонних або залізобетонних, що вимагає використання вантажопідйомної техніки.

Монолітний фундамент утворюється на шарі ґрунту, який утрамбований в грунт. Створюється на дні котловану опалубка з дерева, а між стінами заливається бетон.