Фанера, двп особливості та переваги застосування Деревина, звичайно ж, це чудовий будматеріал: істинно натуральний неймовірно красивий і досить надійний, однак, при цьому, надзвичайно дорогий – в ході його виробництва зазвичай залишається досить багато різних відходів, які, правда, люди сьогодні навчилися правильно застосовувати.

Так, зараз, з стружки, тирси та інших дрібних відходів з допомогою спеціальних смол і клеїв виготовляється безліч нових матеріалів, таких, як, наприклад, ДВП і фанера, які стали чудовою заміною натурального дерева не тільки в меблевому виробництві, але і в будівельно-ремонтній сфері.

Основні плюси фанери

Фанера, двп особливості та переваги застосування
Сьогодні фанеру можна з повною впевненістю віднести до найбільш розповсюдженою й універсальною різновиди деревних матеріалів, яка досить широко використовується в самих різних промислових галузях і, природно, безпосередньо в будівництві. Виготовляється подібний матеріал з шпони різних порід дерева, листи якого склеюються в єдину плиту певної товщини.

В наші дні проводиться декілька різних марок і видів фанери, відрізняються по породі використовуваної деревини, товщиною самих листів, методикою виготовлення і типом застосовуваного клею. Так, наприклад, листи фанери марки ФК виготовляються шляхом склеювання шпону за допомогою спеціального карбамідного клею, а така марка як ФСФ – фенолформальдегідної клейкої суміші. Розрізняються два виду даних фанери в основному за своїми технічними властивостями: матеріал першої марки здебільшого застосовується тільки при внутрішніх роботах, а другий вид фанери відрізняється підвищеною водонепроникністю і досить широко використовується при проведенні покрівельних робіт.

Двп - відмінна альтернатива фанері

Фанера, двп особливості та переваги застосування
Крім безпосередньо самої фанери, серед виготовлених з деревних відходів будматеріалів, також вельми широким поширенням користується і спеціальна деревоволокниста плита (ДВП), самим важливим плюсом якої вважається її досить низька вартість. Проводиться подібний матеріал, як правило, у вигляді плит, виготовлених з дрібних деревних елементів, шляхом їх пресування і подальшого склеювання.

Виходячи з технології виготовлення і використовуваних компонентів, дані плити можуть вельми серйозно відрізнятися безпосередньо за своїми фізичними параметрами, наприклад, за показниками міцності або вологостійкості. Зараз ДВП досить широко використовують при утепленні та звукоізоляції різних будівель, в процесі виробництва м'яких меблів, а так само, як і звичайну фанеру, при спорудженні перегородок і в якості підкладки під різного роду підлогові покриття.