Способи очищення води в міських умовах Вода відноситься до тих речовин, без яких неможливо прожити ніяк: її вживають в їжу, нею проводять прибирання, вона є обов'язковим компонентом безлічі будівельних сумішей.

Але якщо для технічних потреб вода з крана ще може зійти, то для їжі і поливу рослин необхідно проводити попереднє очищення від шкідливих компонентів.

Є думка, що для очищення води достатньо її закип'ятити. Але, як показали дослідження, після кип'ятіння не всі бактерії гинуть, зате при цьому руйнуються корисні для людини мінерали: осідання магнієвих і калієвих солей на стінках чайника – прямий тому доказ. У хлорованій воді при кип'ятінні можуть появляється шкідливі речовини, службовці згодом живильним грунтом для окремих бактерій. До того ж, найбільш небезпечна речовина, що містяться в такій воді – діоксин, нікуди не дівається.

Особливо гостро відчувається потреба в очищенні води для мешканців міста. У продажу пропонується цілий ряд систем і способів для реалізації цієї потреби, але всі вони дуже різняться як за ціною, так і за спеціалізацією: майже неможливо якоюсь однією системою прибрати з води шкідливі речовини і бактерії всіх типів.

Найбільш поширеними видами фільтрації води є:

1. Фільтрація для побутових потреб. Як правило, така система встановлюється на вході водопровідної труби, і являє собою фільтр грубого очищення, буває дисковим, сітчастою або засипних. Пройшовши через такий фільтр, вода позбавляється від домішок, і цілком придатна для технічних і побутових потреб.

2. Фильрация від бактерій. Для цих цілей може застосовуватися хлорування, ультрафіолетове опромінення або обробка речовинами з вмістом двоокису марганцю. В такому фільтрі відбувається хімічна реакція, що приводить до випадання розчиненого заліза в осад

Способи очищення води в міських умовах

3. Пом'якшення води. За допомогою цих фільтрів відбувається видалення залишків хімічної присутності заліза у воді: заодно з ним прибираються солі, марганець, органічні сполуки. Зміст іонообмінних смол збільшує очищаючий ефект.

4. Вугільний фільтр. Перевірена система, що містить активоване вугілля, виготовлений з кокосової шкарлупи. За допомогою цих фільтрів відбувається очищення води від газів, солей, запахів і т. п.

5. Для питних потреб. Як правило, така система встановлюється в кінці водопроводу, і функціонує за рахунок активованого вугілля. Що стосується різновидів, то це можуть окремі очисні глечики, зручні для застосування на дачах, а також насадки і системи стаціонарного типу.