Особливості квіткового газону Поняття газону в основному асоціюється з однотонним зеленим ділянкою, мають доглянуту рівну траву. Однак існує також змішані газони, які включають в себе як траву, так і квіти: і найпоширеніший з них – мавританський.

Маючи майже тисячолітню історію застосування, з появою клумб правильних обрисів на тлі суворих зелених ділянок він відійшов у тінь. Проте останнім часом мавританські газони знову стали все частіше застосовується в ландшафтному дизайні, завдяки цілому ряду властивих тільки йому особливостей.

До достоїнств мавританського газону можна віднести:

1. Сезонне різноманітність. Завдяки застосуванню кольорів з різним терміном цвітіння мавританський газон протягом сезону постійно змінює своє забарвлення і комбінації відтінків. Також така квіткова галявина відрізняється дивовижною неоднорідністю, так як з різних ракурсів вона виглядає по-новому.

2. Простота догляду. На відміну від традиційних газонів, мавританський не потребує регулярної стрижки: ця операція проводиться не частіше 1-2 разів за весь сезон, в пору піку цвітінь застосовуваних рослин. У той же час, при ретельному підборі квітконосів ця операція і зовсім може не знадобитися.

3. Нескладність у виправленні дефектів. У разі утворення пустот мавританський газон піддається швидкому ремонту за рахунок висадки розсади однорічних рослин.

Що стосується недоліків, то важливо пам'ятати, що мавританські газони є виключно декоративними елементами – облаштовувати зони відпочинку або ігор на них не можна, так як квіти швидко вытопчутся. Все що можна собі дозволити – періодична

Особливості квіткового газону
прогулянка. Особливо ретельно слід підбирати рослини для квіткових газонів, інакше доведеться проводити посіви кожен рік. Що стосується трав'яного фону, то для цього найчастіше застосовують вівсяницю і рейграс: іншими компонентами газонної суміші є однорічні та багаторічні квіти.

Багаторічники характеризуються невибагливістю і невеликою висотою стебла, однорічні ж квіти важливо підібрати так, щоб газон цвів на протязі всього сезону. Іноді до складу травосуміші для мавританського газону може входити до 40 і більше різновидів квітів. Найоптимальніший варіант в даному випадку – розмноження однорічників самопосевом, з можливістю хорошого перенесення зими. Якщо це не так, то на наступний сезон галявина буде більш бляклої.