Малі архітектурні форми на присадибній ділянці Якщо вам потрібне якісне та недороге www.poseidonstroy.ru тоді компанія ПосейдонСтрой до ваших послуг. Величезний вибір товарів забезпечить вас потрібним обладнанням, а консультанти допоможуть підібрати те, що потрібно саме вам!

Дизайн присадибних ділянок в чому визначає те, що називають «малими архітектурними формами». У свій час розвиток цього напрямку зовнішнього дизайну на дачах стримували цілком об'єктивні причини — розміри виділених ділянок. Після будиночка, баньки, парничка і трьох-чотирьох грядок вільного місця на шести сотках практично не залишалося. Але з появою великої кількості сільських садиб, орієнтованих на агроекотуризм, ситуація змінилася на краще.

Боротьба за туристів підхльоснула фантазію власників постоялих дворів», в результаті чого подвір'я наповнилися оригінальними будівлями і спорудами, причому як функціонального призначення, так і суто естетичного характеру. Пропонуємо кілька оригінальних і доступних за виконанням ідей, відштовхуючись від яких можна буде і у себе зробити щось схоже.

Малі архітектурні форми на присадибній ділянці

Господарі садиби «Буслянка» явно не обмежували себе рамками якогось конкретного стилю при освоєнні простору навколо будинку, проявивши винахідливість і винахідливість. Наочний приклад такої еклектики — садова лавка (фото 1), що поєднала в собі міські (спинка) і сільські («ніжки») прикмети. Цікавим здалося рішення надати вуличного туалету вид млина (фото 2).

Малі архітектурні форми на присадибній ділянці
Малі архітектурні форми на присадибній ділянці

Застосування природного сировини в якості основного будівельного і оздоблювального матеріалу перестало бути модою і перетворилося в норму. Зробивши ще крок в цьому напрямку, можна задіяти в ландшафтному дизайні відходи (залишки) природних матеріалів: порожнисті пні — як клумбу (фото 3) або її обрамлення; перевернутий стовбур берези — замість арки з вишкою для гнізда лелеки (фото 4); дубові спіли, щоб викласти доріжки (фото 5).

Малі архітектурні форми на присадибній ділянці

До речі, про доріжках. Виконані вони без цементу і піску: дерев'яні кругляш покладені прямо на утрамбований грунт, а проміжки засипані відсівом — дуже дрібним річковим каменем.

Малі архітектурні форми на присадибній ділянці

І звичайно ж відразу ж звертає на себе увагу альтанка-грибок, в якій все, так би мовити, крутиться навколо млинових жорен, виконують роль не тільки опори, але і столу (фото 6).

Малі архітектурні форми на присадибній ділянці

Але, оскільки такі раритетні речі, як жорна, на дорозі не валяються, пропоную інший варіант альтанки (фото 7). Опорою для її каркаса з дерев'яних брусів служать стовбур і товсті гілки берези. «Капелюшок» грибка збита з вагонки, накрита поліетиленовою плівкою і річковим очеретом, переплетеним дротом. Переносна лавка всередині збита з березових полін.

Сергій Шишкін.
За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"