Варіанти озеленення огорожі Різні огороджувальні конструкції навколо заміського будинку ставлять за мету захистити свою ділянку від непрошених гостей і візуального огляду з вулиці.

Проте не завжди такий щільний паркан виглядає естетично, і вимагає додаткового декорування, одним з яких є озеленення. Навіть якщо сам паркан виконаний в красивій формі, все одно таке оформлення не завадить, роблячи огорожу більш привабливою.

Підбираючи тип озеленення, важливо визначитися з деякими параметрами майбутнього насадження. Сюди включається ширина клумби, необхідна висота насаджень, запити по функціональності: декорація або просто захист. Також важливим фактом є те, як часто господарі зможуть приділяти час для догляду за живою огорожею. Підбираючи рослини за отриманими параметрами, також враховується тип ґрунту, ступінь отримання сонячної енергії протягом доби, кліматичні особливості місцевості.

Взявши до уваги всі перераховані вище фактори, можна почати огляд найбільш підходящих варіантів озеленення:

1. Чагарники, напівчагарники. У цьому відношенні найбільш популярним чагарником є дерен, відрізняється сріблясто-зеленим листям і високою швидкістю зростання. Зазвичай купується кілька готових кущів, і проводиться розсадження кореневищ з відведеннями по частинах. В кінці сезону висаджена таким чином зелена огорожа досягне висоти в один метр. У зимовий час кущ набуває червоно-коричневий колір. Ще один поширений варіант - це застосування таволги, або спіреї. Ця рослина має яскраво жовтими або темно-червоним листям і утворює щільну загорожу. Володіє високою швидкістю зростання, тому підстригати спирею потрібно буде кожен місяць. Завдяки наявності різних забарвлень, дуже красиво виглядає варіант з їх чергуванням в одній огорожі. Також дуже гарною рослиною в цьому відношенні є чорноплідна горобина, відрізняє дуже красивим цвітінням і дивовижного кольору листям, що міняють своє забарвлення на протязі року. По суті, уздовж огорожі можна сміливо садити невеликі ягідні і квіткові чагарники та дерева (смородина, малина, вишня, бузок, жасмин, шипшина тощо).

2. Дерева. Це можуть бути як плодові, так і декоративні породи дерев, типу татарського або приречного клена, верби, каштана або липи. Особливою популярністю користуються також живоплоти із ялини, для чого спочатку проводиться висадка невеликих дерев на відстані 30-40 см один від одного.

Варіанти озеленення огорожі

3. Ліани. В'юнкі рослини також є дуже гарним способом декорування огорож. У їх числі можна назвати декоративні види винограду, актинідію їстівну і т. п. Висадка проводиться не рідше, ніж в 30-40 см, так як подібні рослини схильні до зростання вгору, а не в ширину.

4. Квіти. Для приховування непривабливості огорожі цей вид озеленення мало підійде, адже вони навпаки привертають до себе погляди. Застосовують квіти в тому випадку, коли огорожа сама по собі володіє зовнішньою красою, а квіткове оформлення дозволяє її підкреслити або доповнити.