Бактерії для септиків які бувають Система каналізації в заміських будинках найчастіше являє собою один або кілька септиків, які концентрують стічні води. Для того, щоб очищати стоки, крім інших способів, застосовуються також спеціальні бактерії, які живляться органічними відкладеннями, жирами і відходами, які мають природне походження.

При підборі підходящих бактерій враховується специфіка очисної споруди, адже в процесі переробки відбувається також видалення неприємних запахів.

Загалом всі використовувані септичні бактерії можна розділити на дві великі групи:

1. Аеробні. Цей тип бактерій для своєї життєдіяльності обов'язково потребує наявності кисню: з цієї причини при їх використанні обов'язково встановлюють спеціальний компресор для забезпечення подачі повітря. Аеробні бактерії розкладають органічні суспензії, що супроводжується утворенням великої кількості повітряних бульбашок. Щоб аеробні бактерії не змивалися потоками води, практикується застосування ворсистих тканинних щитів. Дія даних мікроорганізмів дуже ефективне і забезпечує високу ступінь розкладання, а на дні септика поступово накопичується твердий наліт. Кількість подібних відкладень зазвичай не дуже об'ємне, тому їх чистять своїми силами, без залучення спецтехніки. У процесі органічної переробки відбувається виділення тепла і вуглекислого газу, неприємні запахи при цьому відсутні. Очищені води можуть вільно виводиться в дренажні канави або колодязі, а відходами можна удобрювати землю на ділянці.

2. Анаеробні. Даний тип бактерій не залежний від наявності кисню і характеризується характерним процесом, коли відходи бродять і гниють. При цьому гниття супроводжується опусканням частини відходів на дно, з подальшим розкладанням. Для очищення септиків з анаеробним типом бактерій буде потрібно залучення асенізаційного агрегату, внаслідок високої твердості утворюються

Бактерії для септиків які бувають
опадів: до того ж, в якості добрива ці відклади не годяться. Причина – наявність в них різних збудників хвороб. Також анаеробний тип очищення супроводжується досить неприємними запахами, а одержувані в результаті стоки потрібно ще доочищувати, перш ніж скидати в дренаж. Додаткове очищення може проводиться за допомогою фільтруючих колодязів чи полів з піщано-гравійної засипанням.

Щоб зробити очисний процес більш ефективним, дуже часто застосовується метод комбінування очисних бактерій цих двох груп. Для цього очищення поділяється на два етапи – основну і допоміжну, що сприяє отриманню на виході води з чистотою 98%.