Роль компенсатора ПВХ-трубопроводі Завдяки наявності у продажу всіх необхідних комплектуючих досить часто монтаж комунікацій проводиться самостійно. Головне при цьому, знати призначення кожного елемента системи, і тоді весь процес піде досить швидко.

Для монтажу різних водопровідних систем в даний час досить поширеним явищем застосування пластикових труб. Це стосується, в тому числі, гарячих ліній, головне, щоб температура води не перевищувала +90 градусів, а тиск – 10 атм. Причина такої популярності поліпропіленових труб полягає в їх хорошої міцності і стійкості до хімічних і механічних впливів, а також дуже легкій вазі. Як правило, при дотриманні всіх необхідних умов подібні системи здатні прослужити не менше 50-ти років без жодного ремонту або заміни.

Для того, щоб виконати технологічний поворот, в наборі ПВХ-трубопроводу є фітінг різних конфігурацій. З'єднання окремих труб проводиться також за допомогою фітинга, або шляхом зварювання спеціальним паяльником. Єдиним серйозним недоліком пропіленових труб є лінійне розширення при зростанні температури. Це призводить спочатку до подовження труб, ну а згодом і до їх провисання. Щоб убезпечити трубопровід від подібних явищ, в наборі існують спеціальні компенсатори гнучкого типу.

Температурний компенсатор зовні виглядає як загорнута петля, і є єдиним гнучким елементом системи. Функція даної деталі полягає в компенсації лінійного розширення при різкому збільшенні температури або тиску води. Вартість даного елемента не дуже велика, а простота його конструкції дає можливість легкого монтажу в трубопровід. Це призводить до збільшення надійності і терміну служби системи.

Роль компенсатора ПВХ-трубопроводі

Існує кілька типів компенсаторів для ПВХ-водопроводу, які призначені вирішити певні проблеми системи. Осьовий, сдвиговый, поворотний, універсальний, гумовий та інші компенсатори застосовуються для компенсації тієї чи іншої навантаження. Кріплення в систему даного елемента може здійснюватися як за допомогою зварювання, так і фланцем. При зварюванні дуже важливо підібрати рівнозначні за діаметри трубу і компенсатор, при цьому також повинна збігатися товщина їх стінок. При фланцевому методі кріплення компенсатор фіксують спеціальним фланцем: це дає можливість оперативно здійснювати заміну елемента у випадку його поломки.