Утеплення каркасного будинку Каркасне будівництво з кожним днем стає все популярнішим і популярнішим у населення нашої країни. Будинки, побудовані за такою технологією, дуже підходять тим, хто цінує свій час і гроші.

Не варто відкидати каркасні будинки як непрактичні й незручні. Правильне утеплення та герметизація можуть зробити такий будинок дуже затишним і комфортним.

Утеплення каркасного будинку може бути вироблено як зсередини, так і зовні. Одне але: внутрішнє утеплення можливо тільки при використанні дерев'яного каркаса. Дерево, як дуже пористий матеріал, що саме служить відмінною теплоізоляцією, чого не скажеш про металі. Металевий каркас може стати так званим «містком холоду», в результаті чого промерзне вся конструкція.

Утеплення дерев'яного будинку зсередини найбільш бажано проводити шляхом використання мінеральної вати. Пінопласт для цих цілей не рекомендується, тому що при деяких умовах може почати виділяти шкідливі речовини. Дуже важливо використовувати гідроізоляцію зовні утеплювача і пароізоляцію з внутрішньої сторони. Потрапляння вологи на теплоізоляційний матеріал може позбавити його необхідних якостей.

Використовувати згадуваний раніше пінопласт можна при утепленні зовні будівлі з металевим каркасом. На відкритому повітрі шкідливі речовини не є небезпечними. Використання мінеральної вати також допустимо, але вона дорожча пінопласту. Кріплять пінопласт до зовнішньої стіни за допомогою спеціальних пластикових дюбелів. Зовнішнє утеплення можна використовувати і при використанні каркаса із дерева.

Насправді, всі роботи з утеплення каркасного будинку досить прості і не вимагають особливих навичок чи умінь. Але дуже важливо вивчати якості кожного матеріалу і порядок його застосування. Бажано знайти покрокове застосування того чи іншого утеплювача і проводити всі роботи згідно технологічної карти.