Рекомендації з використання крапельного зрошення У випадках, коли на садовій ділянці використовуються декоративні рослини, необхідно застосувати велику делікатність у догляді за ними, і система автополиву зазвичай є його невід'ємною частиною.

Як відомо, подібні системи можуть бути налаштовані на різні режими роботи, але найкращим у разі великої кількості декоративних рослин є крапельне зрошення. Від режиму дощування воно відрізняється тим, що немає ризику перезволоження з подальшим пересиханням деяких частин ділянки: крапельний полив дозволяє створювати безперервне надходження вологи, з урахуванням особливостей окремих культур.

При краплинному зрошенні спостерігається істотне скорочення витрати води, адже зволожується обмежена площа ділянки, в районі кореневих систем рослин. Крім декоративних рослин, таким чином зрошуються сади і оранжереї, де висаджені рослини особливо чутливі до режиму харчування поливу. Зволоження грунту в цьому випадку відбувається через капіляри або спеціальні дозатори.

Крапельне зрошення дуже допомагає в тих випадках, коли будь-який інший метод поливу неможливі або неефективні. Це буває при наявності складного рельєфу і значного ухилу садової ділянки, або, коли місцеві джерела води досить бідні. Також крапельне зрошення користується успіхом в зимових садах, теплицях, а також на грунтах малої потужності, з дуже швидкою чи повільною здатністю вбирати вологу.

При установці системи крапельного поливу дуже важливо домогтися строгої паралельності в розташування трубок на ділянці. Тому такі роботи краще всього проводити в міжсезоння. Якщо вода на ділянку подається з перебоями, необхідно запастися накопичувальною ємністю, розташувавши її найбільш оптимальним чином для проведення магістрального шланга або труби, для живлення крапельних трубок. При цьому обов'язково потрібно очисний фільтр, адже крапельниці мають дуже тонке розтин, і в разі наявності у воді частинок сміття можуть забиватися.

Рекомендації з використання крапельного зрошення

Особливого розрахунку вимагає необхідну кількість води, яка буде подаватися на трубки. Адже даний тип зрошення передбачає часту періодичність поливу, але невеликими порціями. Середній режим в цьому випадку – 5 разів на добу, за 30 хвилин. Для досягнення правильного дозування найбільш зручно застосування автоматичного контролера. Цей пристрій діє згідно створеної заздалегідь програмі, точно дозуючи кількість води і періодичність її подання, не вимагаючи при цьому присутності людини.