Апарат для зварювання поліпропіленових труб види і способи застосування Для якісного і надійного з'єднання пластикових труб в єдину систему на даний момент застосовується особливий зварювальний апарат, який взаємодіє з поліпропіленовими трубами.

Подібний апарат може застосовуватися не тільки для того, щоб монтувати невелику будинкову систему трубопроводів, але і в тих цілях, коли потрібно створити досить протяжний промисловий об'єкт. Зараз є чимало фахівців, які професійно збирають внутрішньоквартирні системи. Однак, кінцеве слово за вами – виробляти монтаж самостійно або звернутися до фахівців. У будь-якому разі, на даний момент не проблема відшукати robustroy.com.

Апарат для зварювання поліпропіленових труб види і способи застосування

Як зварюються поліпропіленові труби

На даний момент доступно кілька способів, з допомогою яких проводиться зварювання: розтрубна, муфтова та стикове зварювання.

Що стосується перших двох варіантів, то тут, крім зварювального обладнання, що додатково залучаються допоміжні деталі, наприклад, муфти та фітинги. Більш бюджетний варіант зварювання – стикова.

Зварюються поліпропіленові деталі особливим обладнанням, яке не тільки зовнішнім виглядом, але і робочим принципом схоже з інструментом для пайки:

• якщо потрібно з'єднати труби, то їх попередньо нагрівають до певної температури з тією метою, щоб з матеріалом можна було без проблем працювати;

• як тільки деталі будуть розігріті, приступають до з'єднання (один з трьох вищевказаних способів).

Найбільш надійного з'єднання можна досягти за допомогою стикового методу зварювання. Пояснюється це тим, що стикування деталей здійснюється під тиском, внаслідок чого утворюється міцний шов, експлуатаційні властивості якого нітрохи не гірше самого матеріалу труб. Варто зазначити, що для ефективної зварювання краще всього вибирати ті інструменти, які можуть розігріти матеріал до +260 градусів за Цельсієм.

З допомогою якого обладнання проводиться зварювання поліпропіленових труб

Будь-які зварювальні апарати, з пластику або металу, мають схожий робочий принцип: дві деталі нагріваються, в слідстві чого починається їх деформація і вже після цього здійснюється їх тісне зіткнення, утворює тим самим міцний шов, і, як підсумок – досягається герметичність всієї системи.

Однак, по своїй конструкції апарат, який взаємодіє з поліпропіленом, має певні відмінності від обладнання по металу. По суті, розрізняють два типи агрегатів, за допомогою яких здійснюється зварювання пластику.

• Механічний апарат. Дане обладнання актуально в тому випадку, коли потрібно стикування пластикових труб великого діаметру. Цей інструмент відрізняється своїми великими розмірами, а складається він з наступних елементів: опорної рами, приладового блоку, гідроагрегату, двох захоплень (складаються з двох півкілець), вкладишів (встановлюються між захопленнями, необхідні для того, щоб тиск рівномірно розподілялося), электроторцевателя і нагрівального елемента;

• ручний апарат. Подібним обладнанням зварюють труби невеликого діаметру, що не перевищує 125 мм. Їм легко користуватися в домашніх умовах, з чим впоратися навіть непрофесіонал. Даний агрегат невеликих розмірів популярний, коли потрібно з'єднати труби в систему всередині квартири. Найбільш популярними на даний момент вважаються ручні зварювальні апарати, які зовні схожі з звичайною праскою. Що стосується конструкції, то він складається з таких елементів: нагрівальна плита, зварювальні елементи (від двох і більше), терморегулятор і зручна ручка.