Застосування датчиків руху в освітлювальних системах Один із способів значно заощадити електроенергію при освітленні полягає у використанні датчиків руху: крім того, це робить управління освітлювальними приладами більш зручним.

Такий метод застосовується в приміщеннях або на присадибних територіях для того, щоб полегшити пересування по ним, або ж оперативно реагувати на проникнувших туди зловмисників.

Як правило, найбільш актуально встановлювати датчики руху на проміжних ділянках житла або двору, де проходження займає короткий час – в коридорах, тамбурах, сходах, коморах, сходах і т. п. Дуже зручно застосовувати подібні пристрої відеоспостереження та автоматичного регулювання рівня подачі світла, що призводить до значної економії електроенергії. При цьому рівень спрацювання автоматики безпосередньо залежить від того, яка обстановка на контрольованому ділянці: при цьому за відсутності переміщень світло може відключатися повністю, або приглушаться.

Існує кілька типів датчиків руху, призначених для умов роботи на вулиці, всередині будинків або на периферії. Що стосується використаного при роботі систем випромінювання, то воно може бути ультразвуковим, інфрачервоним, мікрохвильовим і ультрафіолетовим. За допомогою випромінювання реле замикається у разі виявлення руху на контрольованій території, або різкій зміні температури. Зона контролю приладів відрізняється в залежності від моделі, може регулюватися: це ж стосується часу і тривалості спрацьовування.

Існує два основних види датчиків руху – пасивні та активні:

1. Пасивні. Робота датчиків побудована на фіксуванні змін заданих параметрів в контрольованій зоні. Є найпопулярнішим видом датчиків: в основі їх роботи лежить здатність інфрачервоного випромінювання фіксувати всі теплокровні об'єкти, якими можуть бути люди або тварини. Пасивні датчики руху застосовуються в основному в охоронних системах, і

Застосування датчиків руху в освітлювальних системах
мають досить невисоку вартість при високого ступеня надійності. Для забезпечення адекватності роботи подібних пристроїв дуже важливо постійно підтримувати їх чистоту від пилу та павутиння, а також монтувати їх подалі від нагрівальних приладів.

2. Активні. Випромінюють хвилі певної хвилі, а потім знову приймають їх. Розрізняються активний датчики ультразвукового, інфрачервоного та мікрохвильового типу. Для того, щоб досягти високої точності в роботі освітлювальних і охоронних приладів, рекомендується застосовувати відразу декілька датчиків, здатних перевіряти один одного.