Застосування пінополіуретану в будівництві Серед безлічі утеплювачів пінополіуретан виділяється тим, що основний спосіб його монтажу – це метод напилення на потрібну ділянку. В сукупності з великим терміном служби і відмінними теплоізоляційними властивостями це робить його лідером у своєму роді серед подібних матеріалів.

Пінополіуретан, по суті, це один з видів пластмаси. Його відрізняє коміркова структура і високий відсоток утримання газоподібного речовини – до 90%, який наповнює ці клітинки. Пінополіуретан дуже легко приготувати: це найчастіше роблять безпосередньо на будівництві шляхом простого змішування двох компонентів. При чому, в залежності від рецепту приготування, отримує різні види речовини, відмінні за технічними показниками.

Найчастіше застосовуються два види ППУ:

1. Поролон, або, еластичний пінополіуретан. Крім всіх інших життєво важливих сфера, поролон використовують у будівництві для виготовлення інструментів, різних прокладок та м'яких видів обробки.

2. Жорсткий пінополіуретан. Застосовується як напилюваний утеплювач, перевершує багато інші подібні матеріали. Існує приблизно тридцять різновидів жорсткого пінополіуретану, кожен з яких має свою спеціалізацію. При цьому виділяють наступні сильні сторони цього утеплювача:

• Володіє відмінною адгезією до більшості будівельних матеріалів, при цьому конфігурація підстави не має ніякого впливу на ступінь склеювання. Підготовка основи включає найбільш загальні процедури – спорудження спеціальних кріпильний систем або нанесення попередніх підстав у випадку з пенополиуретоном не потрібно.

• Приготування речовини здійснюється безпосередньо на об'єкті роботи, при чому обсяг і вага вихідних компонентів зовсім незначний, ніяких витрат на транспортування не відбувається.

Застосування пінополіуретану в будівництві

• Утеплювач після нанесення утворює дуже легкий шар, що не робить практично ніякого додаткового тиску на конструкції будинку. Особливо це зручно при утепленні горищ та дахів.

• Утеплювати пінополіуретаном поверхня робиться не тільки тепліше, але і набагато міцніше. Ступінь стійкості до температурних перепадів вражає: в розрізі від -200 до +200 градусів речовина абсолютно не втрачає свої властивості.

• Після нанесення теплоізоляції утворюється монолітну безшовну підстава, абсолютно непроникним для вітру, морозу і дощу.

До недоліків пінополіуретанового утеплювача можна віднести його слабку стійкість до ультрафіолетового випромінювання. При обробці фасадів ця проблема вирішується нанесенням поверх ізоляції додаткового захисного шару обробки. Це може бути обробка сайдингом, фарбування, штукатурка тощо