Типи змішувачів Призначення змішувача зводиться до змішування води різних температур, що передбачає наявність достатньо простої конструкції, хоча певна платформа для технологічного удосконалення присутній.

Магазини сантехніки надають достатньо багату цінову гаму подібних виробів: вартість залежить як від якісного бренду, так і застосування різних функціональних доповнень на приладі.

В цілому всі змішувачі можна розділити на два типу:

1. Кухонні. Основна умови для цих змішувачів – бути зручними в експлуатації, та мати довговічністю, так як користуються ними регулярно і часто. Найбільшою популярністю в даний час на кухнях користуються одноважільні змішувачі, з бічним розташуванням важеля, і з гусаком великої висоти, що значно спрощує помивку великих каструль. Бажано щоб гусак міг повертатися, що дає можливість спрямовувати потік води в потрібну сторону. Що стосується додаткового оснащення, то це, в першу чергу, наявність різних обробок змішувача, здатних імітувати тип стільниці або відтінок кахлю. Існують також вбудовані обмежувачі, що дозволяють зменшувати витрату води і охороняти від випадкового пуску дуже гарячого потоку. Дуже зручним пристосуванням також може бути душова лійка, значно полегшує помивку великої кількості посуду, овочів або великих предметів.

2. Для ванної. Існує великий вибір змішувачів, з можливістю монтажу в будь-якому місці ванни, напр. bugnatese.net. Найчастіше застосовується модель з носиком невеликої довжини, так як це дуже економить простір. При виборі довжини носика потрібно бути дуже уважним, інакше занадто коротке виріб призведе до постійного розбризкуванню води: оптимально, струмінь повинна потрапляти не в стінку ванни, а на її дно. Що стосується висоти над ванною, то оптимальними є показники в межах 10-15 см. Що стосується

Типи змішувачів
місця установки, змішувачі у ванній можуть монтуватися на стіні, або ж на самому сантехнічному приладі. Останній варіант найчастіше можна зустріти на ванній гідромасажного типу, з електронним управлінням. Іноді, коли ванна кімната достатньо простора, а ванна стоїть по центру, змішувач може монтуватися на спеціальній стійці. У цьому випадку доводиться заздалегідь продумувати проект приміщення, прокладаючи труби подачі і відведення води в стяжці підлоги. Душові кабінки оснащуються змішувачами без носиків, з однією лише душовою лійкою. Найчастіше сам змішувач монтують на стіну, хоча існує варіант з його повною маскуванням в стіні.