Різновиди органічних добрив для садової ділянки Для того, щоб підтримувати родючість грунту в саду і городі, не обійтися без використання органічних добрив, відшкодувальних збідніння поживних компонентів внаслідок життєдіяльності культурних рослин.

Крім цього, застосування органічних добрив веде до поліпшення водного ресурсу, теплових і повітряних властивостей грунту.

Найчастіше в якості органічних добрив на присадибній ділянці використовуються такі речовини:

1. Гній. Дане добриво має найбільш повним набором корисних компонентів – азоту, кальцію, фосфору і т. п. На якість гною безпосередньо впливають вид тварин, особливості їх корми і підстильного матеріалу. Вважається, що найкращим гноєм є кінський і овечий, свинячий ж не так багатий корисними компонентами. Для підстилки краще всього застосовувати порізану солому або тирса деревини.

2. Перегній. Отримують дане добрива із гною, який повністю розклався. Ця чорна землянистая маса дуже багата на органічні поживні речовини: з неї готують ґрунтосуміші для посадки розсади і мульчування.

3. Гнойова рідота. За своїм складом це – сеча домашніх тварин, яка перебродила. Це добриво у великій кількості містить азот і калій, а за рахунок напіврідкої форми його дуже зручно застосовувати для підживлення рослин: зазвичай перед цим її розводять у воді в співвідношенні 1/5.

4. Пташиний послід. Це добриво має значно більшу концентрацію органічних складових, в порівнянні з гноєм. Найчастіше пташиний послід застосовують для годування рослин, для чого його висушують і подрібнюють до стану порошку. Застосовується як в сухому вигляді, так і для приготування поживних водних розчинів, у співвідношенні 1/20.

5. Торф. Відрізняються великою різноманітністю у застосуванні: їм удобрюють ґрунт, з нього готують компости, мульчу і торфоперегнійні горщики. Є два різновиди торфу – верхова та низинна: перша характеризується більш світлим кольором і слабкою ступенем розкладання. Верховий торф в чистому вигляді в якості добрив найчастіше не застосовується унаслідок високого вмісту кислот. Для цього попередньо проводять через процедуру вапнування

Різновиди органічних добрив для садової ділянки

6. Компости. Дані добрива бувають збірного, торфонавозного і торфофекального типу. На присадибних ділянках найчастіше застосовується збірний компост, складається з решток рослин, очисток, тирси, стружки, золи, сажі, фекалій, дернового грунту. Для приготування використовується спеціально відведений куточок, на поверхню якого попередньо укладається шар з торфу, грунту, подрібненого листя і соломи: товщина шару – до 30 см. Поверх такої підстави проводиться укладання всіх інших відходів, з додаванням вапна або золи, у співвідношенні 2% до всієї масі. Зверху насипається шар торфу або землі товщиною 4-5 см, після чого процедуру можна повторити. Оптимальна висота компостного шару не повинна перевищувати 1,5 метра.