Характеристики пластикових кілець для колодязя Альтернативою популярному методом облаштування колодязів за допомогою бетонних кілець стало застосування подібних виробів, але тільки з пластику. Незважаючи на трохи більшу вартість, такі вироби набагато легше традиційних, що багаторазово полегшує транспортування і монтаж: для цього не потрібно залучення спецтехніки, так як елемент вагою в 40 кг легко встановлять два здорових людини.

Завдяки цьому спорудження колодязя на дачній ділянці помітно подешевшало. Ще одна важлива особливість – пластикових кілець не страшно багаторазове замерзання і размерзание води, а також вібрація ґрунту. При монтажі елементи з пластику при необхідності піддаються різанні, шліфуванні і згинанню, що дозволяє точно підганяти їх розміри колодязя (у випадку з бетонними кільцями все відбувається з точністю навпаки – колодязь підганяють під розмір кілець). Для скріплення між собою пластикових кілець застосовується метод нагвинчування один одного га.

Існує кілька видів колодязів із пластику:

1. Каналізаційний. Обладнується при відсутності на присадибній ділянці загальною каналізації, а накопичувальний септик ставити не хочеться. Подальший догляд рідини в грунт здійснюється за допомогою спеціальних кине, встановлених на дні каналізаційного пластикового колодязя.

2. Дренажний. Є різновидом попереднього пластикового колодязя, але в даному випадку кинеться замінюються гравійної або піщаною подушкою.

Характеристики пластикових кілець для колодязя

3. Питної. Класичні колодязі з пластику дуже часто встановлюють поверх старих бетонних або цегляних споруд, стики яких почали протікати, а з глибини стали виходити неприємні запахи. Процес санації передбачає використання пластикових кілець меншого діаметру, ніж старі. По мірі нагвинчування нового шару шахти здійснюється засипка проміжку між бетонними і пластиковими кільцями шаром піску та цементу. Як донного фільтра застосовується суміш дрібнозернистого гравію з піском.

4. Накопичувальний. Такий колодязь збирає всередині себе дощову і талу воду, для подальшого використання її в господарських цілях. Такі колодязі потребують ретельної герметизації швів між кільцями, так як облаштовуються вище водоносного шару. Пластикові кільця володіють необхідними характеристиками міцності, для успішного протистояння навантажень в будь-якому напрямку.