Пінобетонний блок достоїнства, недоліки і секрети будівництва На сучасному ринку представлено безліч пропозицій в сегменті будівельних матеріалів. Наприклад - пінобетонний блок. Постараємося розібратися в плюсах і мінусах даного матеріалу, а так само в секрети його вибору.

Гідності

Насамперед, пінобетон це висока швидкість будівництва. Один блок пінобетону дорівнює п'ятнадцяти цеглин. Що досить прискорює швидкість зведення будівлі. Внаслідок великих розмірів будівельних модулів зменшується витрата розчину при будівництві. А враховуючи, що пінобетонний блок має відносно низьку вартість, квадратний метр такої житлової площі буде набагато дешевше, ніж в цегляному виконанні. Доступна ціна на цей матеріал обумовлена легкістю виробництва блоків.

Перевагою таких будинків є висока пожаробезопастность. Звукоізоляція та теплоізоляція таких будівель так само на висоті. Отже, приміщення легко опалюється в холодний період.

Пінобетонний блок достоїнства, недоліки і секрети будівництва
Матеріал легко ріжеться, завдяки чому можна будувати будівлі практично будь-яких архітектурних форм.

Будівля, побудована з пінобетону, не потребує армування, що здешевлює будівництво, але для підвищення надійності краще все ж використовувати композитний армуючий матеріал.

Пінобетон є пористим матеріалом і, незважаючи на розміри блоки досить легкі. Що полегшує транспортування блоків на будівельний майданчик. Кінцеве будівля має невелику вагу, з чого випливає, що при будівництві не потрібно зводити фундамент складний.

Будинок з пінобетону довговічно і розраховане мінімум на один вік експлуатації.

Недоліки

Через пористості матеріалу знижується міцність блоків. Вони не можуть протистояти високим навантаженням, тому пінобетон не підходить для будівництва багатоповерхових будівель. Більш раціонально використовувати пінобетон в приватному будівництві при зведенні котеджів від одного до п'яти поверхів. Чого цілком достатньо для будівництва приватного будинку.

Щоб уникнути втрати ізоляційних властивостей пінобетонних блоків товщина розчину в кладці не повинна перевищувати чотирьох міліметрів.

Пінобетонний блок достоїнства, недоліки і секрети будівництва
Так як виробництво пінобетонних блоків не є високотехнологічним процесом, за його виробництво беруться не кваліфіковані виробники, в результаті чого якість матеріалу падає. Це викликано непрофесіоналізмом виробників а не характеристиками матеріалу. Тому якості матеріалу і кваліфікації виробника слід приділити увагу.

Ще одним недоліком пінобетону є високе водопоглинання що може викликати руйнування блоку в холодний період. Слід зауважити, що гігроскопічність газобетону вище, ніж у пінобетонних блоків. Для запобігання цього негативного фактору будівля, зведена з пінобетонних блоків, рекомендується зовні облицьовувати цеглою чи іншим матеріалом для фасаду. В результаті кінцеве будівля буде захищено від негативного впливу вологи, в той же час, володіючи прекрасними ізоляційними властивостями при низьких витратах на його будівництво.