Переваги і недоліки стінових панелей МДФ Інтерес до стінових панелей за останні роки стабільно тримається на високому рівні. Але варіантів такого оздоблювального матеріалу досить багато. Один з них – панелі, виготовлені на основі древесноволокнистой плити середньої щільності.

По-іншому вони відомі під назвою «стінові панелі МДФ». Цей матеріал поєднує в собі переваги, що дозволяють використовувати його в різних випадках при проведенні ремонтних заходів. Варто розібратися, які якості у нього присутні.

Переваги стінових панелей МДФ

#10102; Відносно висока зносостійкість. МДФ витримує досить серйозні навантаження і механічні впливи. З цієї причини стінові панелі, виконані з нього, надійно служать багато років навіть в складних експлуатаційних умовах.

#10103; Хороша вологостійкість. За цим параметром стінові панелі, виготовлені з МДФ, показують себе набагато краще, ніж звичайна деревина. А за рахунок додаткового захисного шару, присутнього на матеріалі, таке оздоблювальне покриття може використовуватися навіть у ванній кімнаті.

#10104; Екологічна чистота і повітропроникність. У порівнянні з панелями з ПВХ, які також сьогодні популярні, матеріал на основі МДФ можна назвати більш екологічним. Він навіть здатний пропускати повітря, не порушуючи вентиляцію і не погіршуючи мікроклімат приміщення.

#10105; Проста процедура монтажу. Впоратися з закріпленням МДФ панелей на робочому підставі зможе сам власник. З подібним матеріалом легко звертатися, оскільки його вдається укладати на клей, дюбелі і прості цвяхи. Розрізати панель можна ножівкою або електролобзиком.

#10106; Незначна вартість. Виготовлення стінових панелей даного типу не вимагає серйозних вкладень, тому і готовий матеріал обходиться недорого.

Недоліки панелей МДФ для стін

Основна претензія, яку пред'являють до панелей МДФ, полягає в тому, що такий матеріал виглядає не дуже ефектно. Але зараз з подібним недоліком виробники навчилися справлятися. Вони використовують метод додаткового шпонування, шліфування або ламінування. За рахунок цього матеріалу можна надати більш естетичний зовнішній вигляд. Тим не менш, варто пам'ятати, що від сильного удару панель все-таки може тріснути, оскільки її міцність не максимальна.

Ці недоліки не настільки великі, щоб доводилося відмовлятися від застосування МДФ панелей. Відповідно, їх можна сміливо вибирати для проведення ремонту.