Горище і його використання Розглядаючи з будь височини сучасні дачні селища, бачимо різнокольорові даху різноманітних форм. Деякі даху влаштовані відразу ж для розміщення під ними мансард.

Але є ще багато звичайних дахів, просто виконують тільки пряму свій обов'язок – захист стін будинку від атмосферних опадів.

У статті піде мова про використання горищного простору під такими звичайними дахами. Дахи бувають одно – скатні, двох – скатні і багато – скатні. За виконанням бувають: прямі, ламані і каскадні.

Горище – це вільний простір між дахом і стелею будинку. Використовують його, як і в комунальному, так і в приватному секторі по – різному і, в основному, для складування всякого мотлоху. Хто побував за кордоном, а саме, в розвинутих країнах європи, міг помітити, що там всі горищні простори функціональні.

В наш час горище часто переобладнують під мансарди тому, що престижно і вигідно. Пристрій мансард у комунальних будинках досить дороге і дуже клопітка справа. Ми розглянемо дачний і приватний сектори.

Нераціонально просто використовувати горище для сушіння білизни і зберігання старих, віджилих свій вік, речей. Горище можна використовувати як зимовий сад, оранжерея, теплицю, зимник для бджіл і, звичайно, для облаштування додаткової житлової площі. Само собою зрозуміло, будь-який такий проект потребує утеплення горища з боку даху.

Матеріал утеплення може використовуватися і відносно дешевий (мінеральна вата, пінопласт і піно – утворює поліуритан). Кожен з перерахованих матеріалів має свої переваги і недоліки. Поліуритан добре зберігає тепло, але не забезпечує вентиляцію покрівельного покриття. Пласти мінеральної вати проблематично монтувати зсередини. Пінопласт не сприяє газо і паро обміну. Обговорювати утеплення низу горища не має сенсу, так як це було враховано раніше, ще при будівництві будинку. До того ж, ще влаштування підлоги доповнить теплоізоляцію стелі нижніх приміщень.

Розглянувши утеплення, обговоримо освітлення. Природне освітлення горища можна забезпечити з допомогою мансардного або слухового вікна. Мансардне (похиле) вікно монтується прямо на даху з ухилом не менше 15 градусів. Слухові вікна бувають зовнішні (домер) і внутрішні (анти домер). Пристрій вікон в даху, виконує не тільки своє пряме призначення, а й служить прикрасою даху і всього будинку.