Переваги інфрачервоних обігрівачів На даний момент, завдяки розвитку технологій, доступно чимало опалювальних систем. Одна з них – використання спеціальних інфрачервоних випромінювачів, які є при цьому джерелами тепла.

Варто зауважити, що інфрачервоне опалення може використовуватися як основне, так і допоміжне джерело тепла. За допомогою цієї опалювальної системи успішно можна опалити житлове або нежитлове приміщення.

Переваги інфрачервоних обігрівачів

За яким принципом працює ІФ-опалення:

• ІФ-обігрівач особенен тим, що передає тепло всьому, що його буде оточувати, будь то стіни, підлоги або елементи інтер'єру. Вони піддаються нагріванню і тим самим «віддають» тепло навколишньому повітрю;

• тепло, яке виробляється ІФ-обігрівачами, не буде поглащено повітрям, завдяки цій особливості поверхні отримують максимальний обсяг тепла.

Компанії, що виробляють інфрачервоні опалювальні прилади для житлових та нежитлових приміщень, запевняють, що, завдяки їм можна досягти економії енергії аж до 70%. Причина цього наступна – в приміщенні буде обігріватися не повітря, а оточуючі предмети, які згодом передають тепло самому повітрю. Як відомо, саме повітря – не кращий провідник тепла.

ІФ-опалення для будинку

В останні роки великим попитом користується інфрачервоне опалення для приватних будинків. Інфрачервоні обігрівачі дають можливість точково або зонально обігріти приміщення. Найбільш популярний обладнання – стельовий обігрівач, що монтуються на висоті від 2.2 до 3.5 метрів, відштовхуючись від того, якої висоти приміщення. Варто розуміти, що краще не монтувати обігрівачі в тій зоні, де безпосередньо знаходиться людина (біля дивана, ліжка, обіднього столу і так далі). Крім цього, не рекомендується їх встановлювати близько ПВХ-стель і вікон, з-за чого можливі теплові втрати.

Інфрачервоне опалення може включати в себе використання ІФ теплої підлоги, який ще іменують плівковим теплою підлогою. Особливість такої підлоги ґрунтується на тому, що він укладається практично на будь-фінішне покриття, будь то ламінат, паркет, ковролін, лінолеум, керамічна плитка і так далі.

Інфрачервоне опалення: переваги

Головним достоїнством такого виду обігріву є те, що завдяки їй за лічені хвилини можна прогріти приміщення. Будь-яка поверхня, що знаходиться в приміщенні, швидко нагріється і почне віддавати тепло навколишньому повітрю. Завдяки цьому є можливість постійного підтримання тепла в приміщенні.

Крім цього, варто зазначити, що подібна огрівальна система не стане спалювати кисень, сушити повітря, шуміти під час обігріву, а тепло ви відчуєте моментально, як тільки увімкніть обладнання. До того ж, опалюючи заміський будинок або дачу, можна не побоюватися перепадів напруги, які некритичні для інфрачервоних обігрівачів. І ще один плюс наступний: монтувати подібну обігрівну систему з використанням інфрачервоного обладнання можна своїми руками, адже для цього завдання не потрібні спеціальні навички або особливі інструменти.

Інфрачервоне опалення: недоліки

Поряд з перевагами, ІФ-обладнання має і певні мінуси. Наприклад, використовуючи стельовий обігрівач, йому нерідко складно знайти місце в інтер'єрі житла, в особливості, якщо оформлена в класичному стилі. Добитися економії коштів за електроенергію можна лише тоді, якщо грамотно спроектувати опалювальну систему в приміщенні.