Орнамент гусяча лапка в інтер'єрі квартири Орнамент «гусяча лапка» став справді символічним. Сьогодні їм оздоблюють не лише предмети меблів і стіни, але й одяг з текстильною продукцією. Ще декілька сот років тому на костюмах шотландців можна було побачити зображення, що нагадує гусячу лапку.

Тоді присутність такого орнаменту на кілті означало, що людина зайняв нейтралітет у конфлікті між Шотландією і Англією. Частково нейтралітет знаменитої «гусячої лапки» діє і сьогодні, адже виглядає вона абсолютно нейтрально, при цьому елегантно і лаконічно. Не можна не згадати Коко Шанель та Одрі Хепберн, завдяки яким цей геометричний візерунок став популярний по всьому світу.

За традицією «гусяча лапка» — це версія, виконана в чорно-білих тонах. Для оформлення інтер'єру квартири важливо не перестаратися. Цілком достатньо ввести якийсь один елемент, наприклад, покривало на диван, щоб надати простору вишуканий і стриманий тон. Втім, сучасні дизайнерські рішення допускають застосування великої кількості настільки полюбився орнаменту. Тут, важливо правильно поєднати нові предмети інтер'єру з уже наявною меблями.

Декорування стін «гусячої лапкою» на сьогоднішній день є одним з найбільш модних аспектів. Особливе визнання заслужила керамічна плитка, яка застосовується як для оздоблення стін, так і для оформлення кухонного острова.

Орнамент гусяча лапка в інтер'єрі квартири
Орнамент гусяча лапка в інтер'єрі квартири

Текстиль з орнаментом «гусяча лапка» — найбільш поширена форма декорування простору. Дивана або крісла можна надати респектабельності, достатньо лише придбати підходящий варіант тканини. Тим більше візерунок допоможе приховати недоліки або плями на поверхні меблів. Щоб строкатий візерунок не приївся, використовують знімні чохли.

Багато хто вважає, що штори з «гусячою лапкою» виглядають в інтер'єрі дуже строкато. Слід враховувати, що такий малюнок здатний візуально витягати простір, що буде незамінним для квартир з невисокою стелею. Що стосується килимових виробів з орнаментом, то вони доречні в будь-якій частині квартири. До того ж дизайнери не визнають у творчості кордонів, тому «гусяча лапка» може мати будь-який відтінок з райдужної палітри.

Естетика і нетривіальність орнаменту призвели до того, що сьогодні цей малюнок використовують виробники садових меблів. Плетені стільці і крісла складаються з пластикових стрічок. Звичайно, «гусяча лапка» виходить дещо солідніше і більше, ніж на текстилі, але традиційний мотив цілком помітний і пізнаваний.