Гіпсова ліпнина нестаріюча класика для сучасного інтер'єру У Стародавній Греції гіпс використовували для створення скульптур, барельєфів. У Європі їм штукатурили стіни. Єгиптяни робили з цього природного матеріалу статуї та масивні колони.

З часом ліпниною стали декорувати палацові комплекси, будинки аристократів. Сьогодні з гіпсу виготовляють різноманітні розетки, фризи, балясини, модильоны. Однак йому на зміну приходять більш сучасні матеріали – пінопласт і поліуретан.

Застосування

Гіпсова ліпнина яку можна купити в інтернет магазині Ext-Decor використовується для прикраси стін, стельових перекриттів. Ліпні розетки з вигадливим орнаментом надають простору неповторний антураж, гідний царських покоїв. Розташування декоративних композицій може бути індивідуальним, залежно від пропорцій кімнати, меблів, кількості освітлювальних приладів та особистих уподобань.

Кесони, барельєфи та інші декоративні елементи

Гіпс – пластичний і м'який натуральний матеріал, з якого створюються унікальні прикраси для інтер'єру. Найпростіший варіант декору – використання стельових кесонів. Це спеціальні поглиблення прямокутної, круглої або квадратної конфігурації. Спочатку на стелі кріплять дерев'яний каркас, що складається з комірок. Далі, на кожну рейку монтують багети з гіпсу. У результаті виходить об'ємна конструкція, яка стане чудовою прикрасою просторого приміщення з високими стельовими перекриттями.

Якщо задіяти спеціальні форми для виливання гіпсової суміші, можна спорудити красиві барельєфи. Це особлива техніка, що передбачає отримання об'ємних скульптурних рельєфів на поверхні стін або стелі. Найчастіше барельєфи містять зображення птахів, квітів, дерев, сюжетних картин. Зустрічаються орнаментальні композиції, натюрморти, пейзажі, абстрактні малюнки. При створенні барельєфа важливе значення має грамотна підсвічування, яка підкреслить достоїнства ліпнини. Світло має бути яскравим, але не сліпучим.

Гіпсова ліпнина нестаріюча класика для сучасного інтер'єру
Крім кесонів і барельєфів, інтер'єр оформляється молдингами, пілястрами, гірляндами, карнизами, античними колонами. Найчастіше вони виготовляються з поліуретану. Ще на етапі виробництва всі вироби грунтуються – це полегшує їх подальшу забарвлення. Поліуретанові молдинги застосовуються для декорування стиків між стелею і стінами. З них роблять дверні наличники, плінтуси, фальш-вікна. Молдинги з позолотою легко перетворюються в раму для дзеркала. Ліпнина, пофарбована в колір зістареної бронзи, підійде для обрамлення настінного панно або великої картини.

Чим гіпсова ліпнина відрізняється від інших матеріалів?

Якщо передбачається використання ліпнини на ділянках, що контактують з ультрафіолетовими променями і водою, то краще вибрати вироби з поліуретану або пінопласту. Адже гіпс з часом жовтіє, а під впливом вологи втрачає свої початкові властивості.

До недоліків гіпсу можна віднести вага декоративних елементів, а також крихкість матеріалу, властиву дрібним деталям. Їх установка займе набагато більше часу і сил, ніж монтаж інших виробів. Для додання міцності готової конструкції, необхідно використовувати спеціальні металеві петлі або дюбель-цвяхи. Вони будуть тримати ліпнину на стелі або стінах. Що стосується декору з пінопласту, то його закріплюють спеціальною клейовою основою. Втім, недоліки у поліуретану теж є. Ліпні елементи з цього матеріалу погано стикуються між собою, залишаючи великі шви.

До оформлення інтер'єру треба підходити обережно і ретельно. Адже кожен елемент повинен зайняти своє місце в інтер'єрі і гармонійно взаємодіяти з іншими деталями. Важливий візерунок ліпнини, ступінь її повторення. Працюючи з пластичною основою, в будь-який час можна змінити орнаментальний сюжет і створити в будинку комфортну і теплу атмосферу.