Плоский дах особливості конструкції та переваги Здебільшого плоскими дахами оснащуються господарські будівлі та інші об'єкти нерухомості, які не відрізняються серйозною вологістю для власників. Але це не означає, що такий варіант укладання покрівлі не підходить для житлових будинків.

Насправді, у плоского даху є чимало переваг, які досі використовують. Буде корисно розібратися, ніж плоский дах здатна допомогти в процесі будівництва і чому до цього моменту вона залишається затребуваною.

Що таке плоский дах

Спочатку необхідно сказати, що собою взагалі являє ця конструкція. Плоскою називають покрівлю, що складається з одного ската, який розташований під дуже малим кутом до землі. Іноді кажуть, що плоский дах повністю горизонтальна. Але це не так, адже ухил у неї все-таки є, оскільки без нього з плоского даху не змогли б усуватися дощова вода, сніг, забруднення. Подібний підхід до влаштування покрівлі пов'язаний з великою кількістю плюсів, які також слід розглянути.

Переваги плоского даху

#10102; Простота облаштування. Ця конструкція не передбачає складних дій в процесі зведення. Вона влаштована елементарно, тому навіть сам власник здатний на своїй ділянці звести споруду з плоским дахом.

#10102; Дешевизна і економічність. Пояснити перше з цих переваг можна тим, що при створенні плоского даху великі витрати не потрібні. Не доводиться використовувати дорогі матеріали, а їх кількість виявляється мінімальним. У процесі експлуатації проявляється другий плюс – економічність. Якщо на плоскому даху виникають пошкодження, відремонтувати їх легко. Повністю перекрити таку покрівлю можна без значних вкладень, адже її площа мала.

#10102; Висока ветростойкость. Малий кут нахилу дозволяє плоскому даху добре справляється з впливом вітрів. Тому у вітряних регіонах покрівля даного типу буде дуже доречною.

#10102; Багатофункціональність. При бажанні плоский дах можна використовувати для облаштування оранжереї або невеликого городу. Головне, щоб покрівля спочатку було надійною, оскільки на неї буде припадати додаткове навантаження.

Плоский дах особливості конструкції та переваги
Плоский дах особливості конструкції та переваги

Не можна сказати, що плоский дах – це ідеальний варіант для будинку. Є у неї, природно, і серйозні недоліки. Але все-таки описані плюси дозволяють назвати подібну конструкцію досить вдалим рішенням. Тому перед зведенням якої-небудь споруди варто розглянути всі варіанти, включаючи цей.