Вертикальна фрезерна машина Kress OF 6990 E Set Приводом для листа стали три обставини. По-перше, хочу поділитися враженнями, зауваженнями і побажаннями щодо фрезера Kress OF 6990 E Set, який використовую у домашній столярної майстерні.

По-друге, нещодавно закінчив виготовлення універсального пильно-фрезероваль-ного верстата. Його конструкція, думаю, багатьом буде цікава. А по-третє, хочу продемонструвати можливості фрезера на прикладі одного зі своїх виробів. А в четвертих ми приступили до будівництва по www.bani-stroy.ru у Підмосков'ї.

Перший пуск, проба пиляти, різати, свердлити, довбати і т. п. Перші позитивні емоції - пиляє «як по маслу», стругає гладко, свердлить швидко. Перші розчарування - потужності замало, важкуватий, не дуже зручна ручка. З часом до інструменту звикаєш і пристосовуєшся, дізнаєшся його слабкі і сильні сторони, приходять досвід і вправність. І ось він починає виконувати свою звичайну роботу в міру сил і можливостей, закладених в нього. Головне - пам'ятати, що основне завдання інструменту - лише полегшити і прискорити працю, зробити його більш якісним і комфортним. Для ілюстрації вищесказаного хочу розповісти про Kress OF 6990 E Set.

Експлуатую його в домашній столярної майстерні вже два роки. Це перший і поки єдиний мій фрезер.

Коли в необхідності і доцільності придбання фрезера вже не було сумнівів, постало важке питання - що купувати? Свого досвіду роботи з таким інструментом ще не було. Та й який-небудь статистикою або вичерпною інформацією я також не мав. Все-таки це ще не дуже поширена в домашньому використанні пристрій, на відміну, скажімо, від дриля.

У підсумку для мого майбутнього фрезера були визначені наступні основні критерії:

1) Призначення - виготовлення в домашніх умовах меблів та інших столярних виробів.

2) Електронна стабілізація, плавний пуск і широкий діапазон регулювання обертів як найважливіші параметри, що дозволяють оптимально налаштувати інструмент для обробки деревини різної твердості фрезами різного діаметру і якості.

3) Колективна конструкція, що дозволяє використовувати фрезер у свердлильної стійці, що дає максимальну універсальність і гнучкість в експлуатації. По-моєму, це особливо важливо, якщо доводиться працювати вдома.

Крім того, потужність 900 Вт як одна з найбільших серед пристроїв цій ваговій категорії, наявність валізи для зберігання з необхідною оснасткою, а також хороша репутація фірми визначили вибір на користь Kress OF 6990 E Set.

Перше, що відзначаєш при роботі, - це компактний, легкий, легкий, відмінно збалансований двигун з дуже м'яким, плавним пуском і хорошою потужністю. Потім, звичайно, важко не помітити оригінальний «фірмовий» кільцевої вимикач. Довго звикав до нього і, загалом, до цих пір відчуваю двояке ставлення до даної конструкції. З одного боку, їм користуватися явно незручно -треба однією рукою твердо тримати сам фрезер, а інший - повертати кільце. Крім того, мені здається, що жорсткість і ширина кільця недостатні для надійної роботи вимикача. З іншого боку, така реалізація блокування випадкового включення мотора, підкріплена ще й знімним мережевим кабелем, що дозволяє впевнено і абсолютно безпечно проводити заміну фрез, монтувати мотор в стійку або чистити пристрій.

Шкала глибини занурення фрези, нанесена безпосередньо на стрижень, безумовно, спрощує і здешевлює конструкцію, але вона не завжди добре читається. Особливо, коли робоче місце освітлено декількома джерелами світла, що дають відблиски на її поверхні. Довелося самому «модернізувати» даний вузол. Тим більше що зробити це дуже просто. Смужка оргскла з рискою на стрижень і шкала, надрукована на принтері і приклеєна на штатив, вирішили проблему (див. фото).

Мережевий кабель довжиною всього лише півтора метра спочатку сприймаєш як прикре непорозуміння. Але згодом розумієш, що у фірмі Kress, як і скрізь, працюють звичайні живі люди. І якщо інженери, розробники і збирачі талановиті, працьовиті й акуратні, то працівники служби комплектації ще й мудрі люди, які чудово знають, що зобов'язана в бочці меду бути ложка дьогтю.

Але повторюся, що це лише прикрі, дрібні, несуттєві і, я впевнений, легко переборні недоліки на тлі високих технічних характеристик і споживчих властивостей фрезера Kress OF 6990 E Set. Кажу це з повною впевненістю, так як за два роки експлуатації ні разу не засумнівався в правильності вибору.

Як доказ своїх слів наведу два наочних прикладу. Перший - універсальний пильно-фрезерний верстат для стаціонарного використання ручної циркулярної пилки і ручного фрезера, другий - складаний столик.

Причин побудувати верстат було кілька. По-перше, старенький настільний деревообробний верстат (УБДН 1У) вже вичерпав свій ресурс, і його можливостей мені явно не вистачало. По-друге, конструкція простого саморобного фрезерного столу, зробленого спочатку, також потребувала удосконалення. Лакована дверцята від старого шкафа, закріплена на раwww.postroil.соммке з брусків і паралельний упор з обрізків ламінованої фанери - основа цього столу. Фрезер кріпиться до стільниці за допомогою двох металевих стрижнів, пропущених через отвори в брусках і на підставі штатива (див. фото). Незважаючи на простоту і легкість виготовлення, він повністю виконує свою головну функцію, займає мало місця і легко закріпити струбцинами на столі або на верстаті.

Стільниця являє собою тришарову клеєну плиту (на малюнку - основні розміри робочого столу і конструкція стільниці). Перший верхній шар - це листи «паркету-ламі-ната». Його гладка і дуже міцна поверхня при невеликій товщині ідеально підходить для даної конструкції. В середньому і нижньому шарах з ДСП товщиною 16 мм і 28 мм відповідно попередньо випиляв необхідні отвори і выфрезеровал пази. В одних пазах перед склейкою уклав електричні дроти для комутації розеток і вимикачів.

Інші служать основою для висуваються фіксаторів «циркулярки» і стрижнів кріплення фрезера. Спочатку клеєм ПВА склеїв листи ДСП, а потім наклеїв «ламінат». Складна на перший погляд конструкція дозволяє отримати рівну жорстку плиту з зносостійкої робочою поверхнею, глибокими посадочними місцями під пилу і фрезер, вмонтованими розетками та вимикачами і прихованою електропроводкою. Комутацію електроінструментів зробив таким чином, що при включенні будь-якого з них включається пилосос.

Паралельний упор являє собою фрезеро-вано-клеєну конструкцію з бука. Закріплені в пазах алюмінієві профілі дозволяють кріпити універсальні притиски для оброблюваних заготовок. Робочі поверхні зроблені із «ла-мината». «Фрезерна» сторона паралельного упору, що складається з двох половин, що дає можливість регулювати робочий зазор під фрези різного діаметру і підключати шланг пилососа.
Кілька слів про кріплення інструменту. Принципово відмовився від способів фіксації, що вимагають порушення цілісності конструкції фрезера або пили. Вибрав спосіб притиску підстави інструменту до основи робочої поверхні столу: для пили - висуваються «шпінгалети» з фіксуючими гвинтами, для фрезера - металеві прутки в штативі, затиснуті скобами.

Більш докладно описувати технологію виготовлення мого станка в даному випадку вважаю зайвим, оскільки основні принципи конструкції, я впевнений, вже зрозумілі. Тим більше, що моєю метою було лише поділитися досвідом експлуатації та продемонструвати можливості використання Kress OF 6990 E Set в домашній майстерні. Підтвердження тому - представлений вище верстат і www.postroil.com, зроблений за допомогою цього фрезера (на фото) - загальний вигляд столика в «робочому» і складеному стані).

Потужності 900 Вт, широкого діапазону регулювання обертів і електронної стабілізації потужності цілком достатньо для виготовлення мого столика з дуба. Ще раз хочу відзначити можливість установки фрезера в свердлильну стійку. Тільки комплексне застосування всіх трьох способів розміщення фрезера (стандартне в штативі, стаціонарне у столі і верхнє в стійці) дозволило легко, точно і грамотно виконати всі численні деталі та універсального верстата, і цього столика.

На закінчення хочу сказати наступне. Про якому б електроінструменті не йшла мова, мені здається, важливо, щоб він був зручним, якісно зробленим і правильно виконував свою головну функцію. Моя практика показала, що фрезер OF 6990 E Set -наочний приклад відповідності цим критеріям. А такі параметри, як потужність, надійність, витривалість, продуктивність, характеризують, як правило, інтенсивність використання і область застосування електроінструменту. І бажано про це не забувати при виборі, так і при експлуатації.