Ламінат надійне підлогове покриття Ламінат (або ламіновані підлоги) спочатку створювався для того, щоб імітувати натуральний паркет. Тому ламінат ще називають ламінованим паркетом.

Пристрій

Ламінатна дошка – складна конструкція, що складається з декількох шарів:

 • нижній шар називають стабілізуючим. Він сприяє збільшенню жорсткості і захищає дошку від деформації, в деяких випадках доповнюється спеціальною підкладкою для звукоізоляції;
 • наступний шар – несучий, по суті основа ламінату. Виготовлений з HDF (ДВП високої щільності). Вологостійкість, тепло - і шумоізоляційні властивості матеріалу визначаються в першу чергу якістю саме несучого шару;
 • декоративний шар виготовлений з паперу з нанесеним на неї малюнком, який може бути найрізноманітнішим (імітація дерева, каменю, плитки та ін);
 • верхній шар – захисний. Він визначає зносостійкість покриття.
 • Ламінат надійне підлогове покриття
  Ламінат надійне підлогове покриття

  Переваги

  Ламінат володіє рядом незаперечних переваг. Різноманітність відтінків і малюнків дозволяє створити підлогу, підходить під будь-який інтер'єр. Він дешевше натурального паркету. За ламінованим статями легко доглядати.

  Навіть забруднення, викликані жиром або фарбою, можна видалити за допомогою миючих засобів і деяких розчинників. На зовнішній вигляд ламінованих підлог це не вплине. Ламіноване покриття довговічне – термін його служби складає від 10 до 15 років.

  Ламінат удароміцний, стійкий до стирання, негорючий. Його допускається укладати на теплі підлоги. Ще один його плюс – простота монтажу.

  Недоліки

  Ламінат надійне підлогове покриття
  Ламінат – штучний матеріал, здатний виділяти шкідливі для здоров'я речовини, в тому числі алергени. Незважаючи на те, що ламінат покритий захисним шаром, тривалого впливу вологи він не витримає.

  Саме тому при монтажі ламінованого покриття має сенс скористатися спеціальним герметиком. Він не склеює панелі, але здатний захистити підлогу від проникнення вологи.

  Укладання

  Оскільки ламінат чутливий до вологи, рекомендується укладати під нього пароізоляційну плівку. Підлоги повинні бути рівними – допускається перепад максимум 2 мм на 1 квадратний метр. Для збільшення тепло - і шумоізоляції між пароізоляційною плівкою і ламінованим покриттям необхідна укладання підкладки з пробки або полістиролу. Товщина такої підкладки становить 2-3 мм.

  Сучасні ламіновані підлоги не вимагають використання клею. На кожній пластині є спеціальний замок, за допомогою якого здійснюється з'єднання.