Будуємо дачний будинок При плануванні будівництва дачного будинку необхідно зробити вибір основного матеріалу для зведення стін. Головний вибір стоїть між дерев'яними і кам'яними конструкціями.

У обох варіантів є свої переваги і недоліки. Архітектура кам'яних або цегельних будівель більш виразна. Такі nplotnik.ru надійні, довговічні, вогнестійкі.

Але проживати в такому будинку слід постійно, тому що якщо його не опалювати в холодну пору року, то він стає вологим і прохолодним. Ще одним істотним мінусом є дорожнеча матеріалів. Обов'язково потрібна обробка стін додатковими матеріалами. Архітектура дерев'яного будівництва має меншу різноманітність, хоча є винятки, наприклад, твори російських зодчих. Порівняно з кам'яними будинками дерев'яні вважаються більш теплими, його прогрівання відбувається набагато швидше.

Відносно легкі дерев'яні споруди дозволяють використовувати під них більш дрібний фундамент, ніж під кам'яні будинки. Внутрішні і зовнішні стіни в них можна залишати без обробки. Цінується дерев'яна будівля за екологічність і відносно дешеву вартість, хоча якісно оброблений брус має також високу ціну. Дерево – повністю натуральний матеріал, тому в такому приміщенні легко дихається присутня особлива приємна для проживання енергетика. Але з часом дерева спостерігається деформація, що відбувається за рахунок усадки і усушки. Найголовніші недоліки – схильність дерева горіння і гниття, впливу біологічно факторів.

Будуємо дачний будинок
Будуємо дачний будинок

Сучасні способи просочення і обробки дозволяють мінімізувати ці негативні властивості матеріалу. При виборі матеріалу для будівництва поряд з фінансовими можливостями потрібно враховувати функціональні особливості дачного будинку. Якщо планується проживання в будинку тільки в літній період, то має сенс будувати каркасну конструкцію з колод невеликого діаметра 150-180 мм. Якщо будинок готують до експлуатації і в зимові місяці, то стіни в ньому повинні бути з колод діаметром 240 мм, або бруса товщиною 200 мм

В даний час все більш популярним стає постійне всесезонна проживання на дачних ділянках далеко від міської суєти. Такий будинок повинен бути більш теплим і ґрунтовним, з внутрішніми обігрівальними джерелами. Стіни укладаються з піноблоку або цегли з обов'язковою теплоізоляцією. Але протоплювати такий будинок треба регулярно, не допускаючи повного остигання.