Як вибрати димар Ефективне функціонування системи відведення диму багато в чому залежить від якості димоходу. Димохідні пристрої підрозділяються на стінові, насадні та корінні.

Кожен вид визначається місцем розташування. Насадной димар монтують над піччю, корінний – у віддаленні від котла, стіновий тип ставлять у внутрішню частину стіни ще в період будівництва.

При монтажі димаря застосовуються різні матеріали:

1. Азбоцементний димар. Це труба, основу якої становить азбест з додаванням цементу. Може монтуватися як футерування внутрішньої поверхні з цегли і як окремий елемент. Труби з цього матеріалу відрізняються високим рівнем міцності, з-за цього їх нерідко встановлюють на покрівельної системи. Тут, важливо враховувати той факт, що азбест зараховується до канцерогенним речовинам, тому його використання в будівництві житлових будинків дуже обмежено.

2. Цегляний димар. Його конструкція — продовження печі, котла або каміна. Шви, що залишилися на цегляному димарі роблять максимально невидимими. Внутрішня стінка димаря повинна мати рівну і гладку структуру. Головне достоїнство цегляного димоходу — прийнятна вартість.

3. Металевий димар. Рівноцінна заміна попереднього варіанту. Безперечною перевагою цього виду вважається простота монтажу. Димар включає кілька окремих секцій металевої труби, які при з'єднанні один з одним утворюють єдиний трубопровід. Кінець трубопроводу виводиться за межі покрівлі. Це одноконтурні пристрій. У такої конструкції є вагомий недолік — невеликий термін служби, оскільки виріб швидко прогорає. Проте термін експлуатації легко продовжується за рахунок спорудження двоконтурного димоходу. У нього відсутні недоліки одноконтурного варіанти, до того ж у цього типу димоходу раціональне співвідношення вартості і якості.

4. Керамічний димар. Проводиться з кераміки, яка стійка до впливу високих температурних режимів. Це сучасний матеріал, що гарантує тривалий термін служби димоходу, причому без погіршення первинних властивостей. Кераміку легко і швидко монтувати. У підсумку виходить надійна і високоміцна конструкція. До того ж з допомогою цього матеріалу створюються складні конфігурації з численними переходами і згинами. Тому керамічний димар по праву називається універсальним виробом. Недоліків у кераміки не так і багато: висока вартість готового виробу і неабияку вагу.

Якісний димар — це органічне поєднання довговічності, функціональності, працездатності та ефективного виведення продуктів горіння, незалежно від матеріалу виробництва.