Піч-калорифер Буллериан і твердопаливний котел порівняльна характеристика

Піч калорифер Буллериан і твердопаливний котелпорівняльна характеристика


У цій статті піде мова про достоїнства і недоліки печей-калориферів Буллериан і твердопаливних котлів з водяною розводкою по дому.

У автора статті на дачі стоїть піч Буллериан, тому він не з чуток знає про неї все.


Отже последник 10-15 років на російському ринку представлені печі Буллериан, а також Бренан та інші. Вони представляють із себе топку, внутрішню перегородку, щоб деревний газ не відразу йшов в димохід, а згорав в топці, крім того задню засувку, регулятор потужності.


Почнемо по порядку з опису кожного елемента:


  • Топка. Являє собою ємність для закладки дров. Бічними стінками топки є трубки, які йдуть знизу вгору. Зсередини ці трубки нагріваються від палаючих дров, а зовні в них проходить повітря і нагрівається. Таким чином відбувається повітряне опалення приміщення. Холодне повітря засмоктується знизу, нагрівається і йде наверх вже гарячий.

  • Внутрішня перегородка. Над топкою варто внутрішня перегородка. Виробники регламентують її як засіб для піролізу деревини. Тобто внизу, де лежить паливо утворюється так званий деревний газ, а вгорі, над цією перегородкою цей газ згорає. Ця перегородка робить шлях для газу звивистим, щоб він не відразу потрапляв в димохід. Зрозуміло виробник набагато яскравіше описує цю камеру. Але в реалії я бачив, що полум'я цю перегородку просто обвиває і спрямовується в димохід.

  • Задня засувка. Ця засувка регулює вихід повітря і димових газів з топки. На початку топки її треба відкрити, щоб добре розгорілося паливо. А коли паливо запалає її треба закрити. При повному її закриванні димовий канал повністю перекривається, так як ця засувка лише на ? закриває канал, при перпендикулярному положенні (в ній є виріз на ?). Ця засувка не дозволяє видуватися тепла з камери згоряння.

  • Регулятор потужності. Це передня засувка. При повороті цієї засувки регулюється поступание палива в камеру згоряння. Чим більше відкритий регулятор потужності, тим більше повітря надходить в камеру згоряння і тим сильніше горять дрова.

  • Димар. Димохід повинен бути утепленим, у вигляді сендвіч панелі. Внутрішня труба – з товстого заліза, зовнішня труба може бути з оцинкованої сталі, а зовнішній парасоль повинен бути виконаний з нержавіючої сталі, щоб уникнути руйнування від дії агресивного конденсату з димових газів.

До переваг даної системи належить її дешевизна. Вам по суті потрібно змонтувати тільки димар і поставити на постамент піч – калорифер.


Все інше – недоліки.


По-перше, нерівномірність прогрівання приміщення. Поруч з піччю буде жарко, а в далеких частинах приміщення – холодно.


По друге ККД у цій печі далеко не такий великий, як пише виробник. Більша частина тепла йде в трубу. Про це свідчить той факт, що внутрішня частина труби розжарюється при топці. Іноді дуже сильно. Якби левова частка тепла залишалася в приміщенні, то димар був би тільки трохи теплий.


Наступний момент – димар потрібно періодично прочищати від наростів сажі. Звичайно такі нарости будуть і в твердопаливному котлі, але менше.


Витрата дров для такої печі на обігрів приміщення буде більше, ніж на твердопаливний котел для обігріву аналогічного приміщення. Моя дача використовується як цілорічного житло. Опалюється тільки перший поверх, площею 28 м2. На зиму йде близько 8 м3 дров. Це досить багато для обігріву такого невеликого приміщення.


Піч-калорифер Буллериан і твердопаливний котел порівняльна характеристика
Тепер опишемо teplopraktik.ru.


  • Топка. Як правило, дрова лежать на чавунних решітці. Чавун використовується для того, щоб не прогоріла і не проржавіла система. Чавун не боїться високих температур і стійкий до корозії.

  • Золосборнік. Знаходиться відразу під топкою. В нього через колосники провалюється зола з дрібними вуглинками. Угольки поступово гаснуть, а потім їх можна вигребти совком і видалити. Зола на присадибній ділянці є прекрасним добривом для газону, садових деревьем і городу.

  • Регулятор потужності. Представляє з себе піддувало. В сучасних твердопаливних котлах регулятор потужності працює в автоматичному режимі. На термостаті встановлюється необхідна температура опалення, а автоматика піднімає/опускає піддувало, для регулювання потужності опалення та підтримання необхідної температури в системі.

  • Теплообмінник. Представляє з себе водяну сорочку навколо топки. В цей теплообмінник і відбувається весь знімання тепла від процесу горіння. Далі від теплообмінника йде водяна розводка по будинку. Труби опалення йдуть до радіаторів і гріють приміщення.

Використання системи опалення на твердопаливному котлі набагато краще, ніж піч калорифер Буллериан. Котли для опалення можна придбати і замовити монтаж teplopraktik.ru. По перше тепло розподіляється рівномірно по дому. По-друге система має інертність. Тобто після того як погасли дрова в системі ще деякий час зберігається тепло. У третіх якщо температура «за бортом» не дуже холодна, достатньо невеликого тління дров, щоб забезпечити комфортну температуру в будинку. Крім того прибирання золи набагато більш зручна, ніж у печі Буллериан. Витрата дров в твердопаливному котлі набагато менше. На опалення двоповерхового будинку в селі Антоново московській області площею 100 м2 йшло близько 10 м3 дров. Будинок виконаний з оциліндрованої колоди. Можна порівняти – на опалення будинку 28 м2 буллерианом йшло 8м3 дров, а на опалення будинку в 100 м2 йшло 9-11 м3 дров. Як йдеться цифри говорять самі за себе.