В 'скарбничку' умільця Як підготувати плінтус

Насамперед потрібно стусло. Не намагайтеся працювати без нього, «на коліні». Купувати теж не слід. Якщо належить разова робота, простіше виготовити стусло самостійно.

Візьміть обрізок дошки (1) завдовжки -0,5 м і брусок (2), сколотите їх цвяхами (3) і зробіть пропили бруску /-/, //-//, ///-/// глибиною — до дошки (рис. а). Розмічати кути і робити пропили потрібно як можна акуратніше. Пиляти краще ножівкою по металу.

У кутах плінтуси зазвичай з'єднують «на вус», але розмітка розпилів відрізняється у випадку внутрішніх (рис. б) і зовнішніх (рис. в) кутів. Щоб зорієнтуватися, за якими лініях пиляти, подумки розгорніть стикують у кутку плінтуси в одну лінію і «покладіть» на стусло по лінії е-е. Відразу стає зрозуміло, з якого боку треба обпилювати рейки для зовнішнього (рис. г) і внутрішнього (рис. д) кутів.

При обробці кімнати починайте з кутових рейок, а потім переходьте до проміжним, підгонка яких не представляє праці.

В 'скарбничку' умільця

Автопокришки на колодязь

У жаркий літній час на дачах, де відсутній водопровід, виникає проблема з поливом городу — не вистачає води в колодязях. У свій час я влаштував собі колодязь, використовуючи покришки (1) від великовантажних автомобілів. Все б добре, але води в ньому було замало. Для збільшення обсягу накопичуваної води вирив поряд з основним колодязем два додаткових (2). Для зворотного www.postroil.com використовував пісок (3). Не доводячи колодязі до поверхні, влаштував перекриття (4), які засипав землею (5). Вийшло три криниці без втрати площі землі. Воду качаю «Малюком». При використанні 10 покришок вийшла глибина www.postroil.com більше двох метрів. В моєму випадку загальний запас води склав понад 5 м3, що виявилося достатнім для поливу.

В 'скарбничку' умільця
Переносний воріт» в допомогу

Одного разу на дачі ми з приятелем для льоху зробили короб (1), який опустити в підпілля відразу не вийшло, так як нас було всього двоє. Зрозуміло, підняти короб і занести його над ямою ми змогли б. А ось плавно опустити на дно — проблема: А глибина? до дна ями більше висоти А; короби. Потрібен був ще один помічник, щоб перехоплювати підвішений вантаж.

Вирішили підвісити вантаж до кругляку (2) з допомогою стропів (3) довжиною, взятої з запасом, великим різниці h2-h1. Підняли короб на плечі, подтащили до ями і опустили його таким чином, щоб кругляк ліг на підкладки (4). Потім поступово, злегка розкручуючи кругляк, опустили короб на дно ями. Цей метод «переносного ворота» застосовували потім неодноразово.