Поради по застосуванню перового свердла Робота з деревиною часто передбачає проробляє в ній отворів того чи іншого діаметру і глибини. Для цих цілей спеціально були розроблені перовые свердла, що дозволяють висвердлювати отвори великого діаметру не тільки у виробах з звичайної деревини, але також з клеєної.

Такий тип свердла відмінно підійде для свердління, в тому числі, пластикових і гіпсокартонних підстав. Якість виробленої роботи не відрізняється особливих якістю, тому часто перовые свердла застосовують для здійснення грубої операції.

Перової свердло має форму стрижня, робоча сторона якого оснащена ріжучої лопаткою у вигляді пера з центральним вістрям і двома різцями. Перовые свердла бувають односторонніми і двосторонніми, в залежності від напрямку обертання. Кути зрізу при цьому варіюються від 75 до 135 градусів. Найчастіше перовые свердла мають довжину 150 мм. Для збільшення глибини свердління допускається використання додаткового подовжувача завдовжки 30 мм. Діаметр що проробляються отворів для перових свердел має обмеження у 60 мм. Завдяки простоті конфігурації перове свердло можна заточувати в домашніх умовах за допомогою напилка або точильного верстата.

Для поліпшення ефективності при роботі з пір'яним свердлом слід дотримувати наступні рекомендації:

• Спочатку свердління проводиться розмітка з нанесенням за допомогою керна відповідного поглиблення по центру отвору.

• Для роботи найкраще застосовувати дриля з регулюванням швидкості обертання свердла. Це дасть можливість застосовувати найбільш оптимальне число обертів для кожного діаметра: чим діаметр більше, тим оптимальна швидкість обертання повинна бути менше. Це дозволить збільшити термін служби свердел і уникнути їх частою поломки.

• Для того різання глибоких отворів краще всього придбати спеціальний подовжувач, оснащений спеціальним замком. За допомогою шестигранного ключа забезпечується надійна зчіпка свердла і подовжувача без помітних втрат якості свердління.

• Свердління краще починати з малих оборотів, для ефективного окреслення контуру. При цьому свердло повинно знаходиться максимально перпендикулярно до поверхні, сильно притискати його не слід.

Поради по застосуванню перового свердла

• Особливістю пристрою перового свердла є те, що тирса не виводяться назовні за час роботи, а залишаються всередині. Тому процес свердління потрібно кілька разів зупиняти, щоб очистити отвір від стружки.

Найбільш поширеними є перовые свердла діаметром до 25 мм Свердління за допомогою даного типу свердла отвори понад 60 мм вважається недоцільним.