Основні загрози для риби в садовому водоймі. Облаштування штучного водоймища на присадибній ділянці з наступним заселенням в нього риби дозволяє надати саду особливу натуральність і красу. Однак слід мати на увазі ті загрози, які надають особливу небезпеку для живих мешканців водойми.

Головними ворогами риби в ставку є:

1. Неінфекційні захворювання. Їх причиною є несприятлива середовище існування: це викликано найчастіше неписьменністю або недбалістю догляду за садовою водоймою. В результаті цього порушується екологічна рівноваги водної системи, що виражається в кисневій недостатності, порушення кислотно-лужного балансу, зміну екології. Після того, як причини таких явищ будуть усунені, вся система приходить в норму.

2. Бранхиомикоз. Даний тип заразною грибкової хвороби вражає кровоносні судини зябрового апарату риб, після чого починається некротичний розпад тканини. Розповсюджується хвороба від заражених особин, загиблої риби і різних паразитів. Також досить часто інфекція може перебувати в зараженій воді. Найчастіше прелюдією до поширення бранхиомикоза є порушення режиму годівлі риби або сильна забрудненість води органікою. Період протікання хвороби знаходиться в межах від 2 - 12 днів, під час якого риба перестає їсти, виглядає загальмовано, перебуваючи здебільшого біля поверхні води. При серйозному ураженні вона лягає на бік і гине. Зябра уражених особин мають блідий кривавий вигляд, а ті, що вижили особини відновлюються зазвичай не швидше, ніж за один рік. Знезараження в таких випадках проводиться за допомогою негашеного вапна, із створенням хорошої проточності води.

3. Сапролегниоз. Часто зустрічається недуга грибкового типу, яким уражається прісноводна риба. При цьому уражається її шкіра, плавники і жабри, і зазвичай супроводжується іншими хворобами. Джерелом хвороби в більшості випадків буває нижча

Основні загрози для риби в садовому водоймі.
форма водних грибів, які мешкають практично в будь-якій водоймі. Найбільше небезпеки захворіти сапролегниозом піддається молодняк до 2-х років, а профілактикою від цієї хвороби виступає збалансований процес годування і змісту.

4. Хвороба Штаффа. Збудник хвороби – сапрлегниевые гриби, що вражають носову порожнину молодняку. Спалах хвороби завжди передує зниження температури води водойми нижче нормального рівня. Лікувати хворобу досить складно, простіше створити умови, зводять її виникнення до мінімуму. Для цього слід суворо дотримуватися умови утримання водойми, адже ніякі лікарські методи зазвичай в таких випадках не допомагають: доводиться проводити повну чистку та дезінфекцію всього ставка.