Які бувають квітники Без наявності декоративних квітів будь заміський ділянка буде виглядати бідно і нецікаво. Однією з найпоширеніших форм цієї декорування – це квітники, відрізняються великою різноманітністю конструктивних.

Найчастіше можна зустріти такі види квітника:

1. Альпійська гірка. Елемент декору, що складається з кількох ландшафтних композицій – скелі, струмка, поляни, квітів. Місцем розташування альпінарію в основному вибирається природна височина на присадибній території. Центральним предметом альпінарію найчастіше виступає камінь великого розміру, навколо якого розміщуються камінчики поменше. Простір навколо них засаджуються високогірними рослинами.

2. Арабеска. До їх складу входять квіти і мінерали, укладені в химерних візерунках. Як правило, за допомогою арабесок оформляються відкриті парадні зони, кутові ділянки газонів. Рослини, використовувані в арабесках, представлені в низькорослих килимових формах, з використанням партерного газону і мінералів в якості заповнювачів вільного простору. Відрізняються досить трудомістким відходом.

3. Декоративний город. Такі грядки мають чіткі форми, і складаються з овочів і квітів. Облаштовують їх трохи піднятими над загальним рівнем ділянки, підкреслюючи їх межі бордюрами. Облаштування доріжок у такому городі також повторює загальний стиль: в якості покриття використовується найчастіше посыпной матеріал типу гальки або мармурової крихти, або декоративна плитка. Найкращим місцем для такого городу буде безвітряне місце, добре освітлюване сонцем. Квіти висаджуються такі, які протягом усього року мають відмінний вигляд.

4. Клумба. Найпопулярніший вид квітника, який представляє собою ділянку суворої форми, трохи підноситься над загальним рівнем саду. Висаджуючи рослини на клумбі, намагаються з їх допомогою створити якісь цікаві візерунки. Що стосується використовуваних рослин, то їх дуже багато: головне, щоб їх цвітіння створювало ефект контрасту. Клумби бувають як однотонні, так і комбіновані з різних відтінків.

5. Палісадник. Так називають квітники, облаштовуємо біля ганку, і є свого роду обличчям будинку. Як правило, посеред палісадника проходить доріжка від будинку на вулицю.

Які бувають квітники

6. Розарій. Квітник, що складається виключно з троянд різних видів і розмірів. Розарії розбиваються лицьової частини присадибної ділянки в добре освітленому безветренном місці. Якщо використовуються троянди різних сортів, то їх намагаються згрупувати за часом цвітіння. Іноді на розариях можуть бути присутніми і інші рослини, однак їх завдання – підкреслити красу основних кольорів.

7. Вазони і підвісні корзини. Якщо розбити повноцінний квітник неможливо, існує варіант з трояндами і підвісними кошиками різних форм і розмірів. Найчастіше в них висаджуються яскраві однорічні сорти квітів.