Яка фарба для фасадів краще Декорування фасаду новобудови за допомогою фарби є досить поширеним способом у нашій країні. Це пояснюється сформованою традицією обробляти зовнішність будинку штукатуркою з послідуючим отриманням гладкою, простий і економічною поверхні.

Найбільш підходящим варіантом для фінішного покриття в такому випадку виступає фарбування, тим більше даний матеріал представлений у великому безлічі квітів, відтінків і фактур. Але, крім приємного кольору, фарба для фасадів також повинна володіти повішеною стійкістю до впливу мінливого клімату і здатність як можна довше не загрязнятся. Тому, подирая найбільш підходящий відтінок з точки зору дизайну, потрібно звертати увагу і на перераховані вище властивості.

Будівельний ринок пропонує фасадний фарби таких типів:

1. Воднодисперсійна. В даному типі фарби плівкоутворювальні компоненти мають вигляд дрібних часток, поміщених у воду. Це в основному синтетичні полімери, або силіконові смоли. При висиханні не виділяють токсинів, шляхом додавання води можна досягти будь-якій зручній густини матеріалу. Більш дешевої різновидом цього типу є вінілова фарба, однак вона менш стійка до впливу вологи.

2. Акрилова. В якості сполучного компонента виступають акрилати, що забезпечують відмінну адгезію з основою. Через низьку паропроникність даний тип фарби використовують на бетонних і цементно-волокнистих підставах. Силікатні або вапняні стін акриловою фарбою не фарбують.

3. Силіконова. Завдяки наявності смоли з силікону покритий фасад добре протистоїть волозі і здатний самоочищатися. Також при нагріванні сонцем таке покриття не втрачає сой твердості. Підходить для фарбування практично будь-якого типу мінеральної обробки, включаючи вапняну штукатурку і шар старої фарби, головне, щоб вона міцно трималася.

4. Вапняна. Виготовляється на основі гашеного вапна, яка карбонізіруется, вступаючи в реакцію з компонентами повітря, завдяки чому утворюється шар середньої міцності. З причини невисоких показників міцності і довговічності собівартість такого матеріалу не дуже висока. Найчастіше застосовується для реставраційних робіт архітектурних пам'яток.

Яка фарба для фасадів краще

5. Силікатна. Має значний відсоток вмісту рідкого скла, тому її використання передбачає наявність певного досвіду. Колірна гамма цього матеріалу досить мізерна, як і сумісність з певними матеріалами. Є вузькоспеціалізованою фарбою, застосовуваної на однотипних або вапняних підставах.

6. Цементна. Наявність в якості сполучного речовини різновидів цементу передбачає використання стійких до лугів барвників. Щоб посилити водозахисні властивості, в цементну фарбу іноді додають гашену вапно. За своїми властивостями дуже нагадує вапняний матеріал, але має меншу стійкість і швидше відшаровується.