Особливості озеленення дахів Виявляється, декорувати покрівельний матеріал можна не тільки різними будівельними матеріалами, але й живими рослинами. Даний метод застосовується в Європі вже майже 200 років, і полягає в створенні на покрівлі додаткового теплоізолюючого шару з трави і моху.

До того ж, таке покриття досить добре протистоїть пожеж, додаючи атмосферу затишку в умови насиченою міського життя.

Що стосується способів озеленення даху, то найбільш часто зустрічаються наступні:

1. Екстенсивне. В цьому способі використовуються особливо стійкі рослини, відмінно чинять опір вітру, посухи та морозів. Для реалізації цього облаштовується шар грунту глибиною до 20 см, на які висаджують підходящі рослини багаторічного типу. Таким способом в основному озеленюють покриття приміщень господарського і складського призначення.

2. Інтенсивне. Цим способом на дахах плоского типу створюються сади і зелені ділянки. Обмежень щодо застосування тих чи інших рослин немає, іноді застосовують навіть окремі види дерев. Як правило, необхідний шар ґрунту становить від 50 до 80 см, що неминуче призводить до зростання навантаження на покрівлю. Тому дана обставина слід передбачити, закладаючи пороги міцності при будівництві будинку. Утворилися штучні оазиси складаються з рослин багаторічного типу, чагарників і низькорослих дерев. Такі покриття вимагають більш трудомісткого відходу з поливами, пропалыванием, підгодівлею і т. п.

3. Седум. Коврообразное покриття з живих зелених рослин, що використовується як плоских, так і скатних дахах. При цьому товщина шару землі не перевищує 10 см, а сам покрівельний газон відрізняється різноманітністю застосовуваних культур і невибагливістю у догляді.

4. Газон. Не такий невибагливі у догляді тип озеленення, як седум: за ним потрібно більше доглядати і поливати. Однак, досить добре протистоїть значних температурних коливань.

Особливості озеленення дахів

При виборі відповідного методу озеленення покрівлі враховують її характеристики, що включають загальну площу, кут нахилу, здатність витримати той чи інший збільшення навантаження. Потрібно облаштування огорожі по краях покрівельних насаджень і додаткової системи відводу води. Найчастіше на таких дахах облаштовують та зони відпочинку. Висадка дерев і чагарників зазвичай здійснюється в спеціальні контейнери, придбані або виготовлені самостійно.